alltopbrands
Home AGD Oczyszczacze powietrza – na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu

Oczyszczacze powietrza – na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu

przez Redakcja
85 wyświetleń
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza

W ostatnim czasie za sprawą szerzącej się świadomości ludzi na temat zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego oraz smogu, na rynku urządzeń elektronicznych możemy zaobserwować prawdziwy boom na oczyszczacze powietrza. Kolejni producenci do gamy swoich produktów dodają owe oczyszczacze powietrza, które konsumenci chętnie nabywają za niemałe pieniądze. Pozostaje pytanie czy oczyszczacze powietrza to wyrafinowany wymysł wyższej klasy, czy faktycznie sprzęt, który realnie poprawi naszą jakość życia i funkcjonowania szczególnie w dużym mieście. Dowiedz się kto powinien pomyśleć o zakupie oczyszczacza powietrza i jeżeli już, to na co zwrócić szczególną uwagę, aby nie dać nabić się w butelkę. Wszystko co musisz wiedzieć o domowych oczyszczaczach powietrza znajdziesz w tym tekście – czytaj dalej! 

Oczyszczacze powietrza – czy warto? 

Ci, którzy nie są jeszcze przekonani do oczyszczaczy powietrza, powinni wziąć pod uwagę fakt, że urządzenie to oferuje o wiele więcej funkcji, niż tylko oczyszczanie powietrza atmosferycznego. Warto zatem mieć włączony oczyszczacz nie tylko jesienią i zimą, kiedy stężenie smogu jest największe, ale cały rok. 

Oczyszczacze powietrza posiadają funkcje, dzięki którym alergicy odetchną w końcu z ulgą! Te sprytne urządzenia ochronią nas przed alergizującymi pyłkami wiosną i latem, a nawet przez zarazkami czy nieprzyjemnym zapachem powietrza. Nie wszyscy zdają sobie również sprawę z tego, że dzięki oczyszczaczom powietrza, można rzadziej ścierać w domu kurze. Urządzenie wchłania bowiem kurz, pył i inne drobne zanieczyszczenia pozostawiając nasze mieszkanie lub dom czystym. Bardziej zaawansowane modele oczyszczaczy powietrza posiadają również funkcję nawilżania powietrza, dzięki czemu powietrze, którym oddychamy w domu jest przyjemniejsze i zdrowsze.

Oczyszczacze powietrza – kluczowe właściwości

Aby uznać dany oczyszczacz powietrza za skuteczny i funkcjonalny, wybrany przez nas model powinien spełniać szereg kryteriów i posiadać określone właściwości. 

Oczyszczacz powietrza

Po pierwsze, zwróć uwagę na parametr CADR, czyli z języka angielskiego Clean Air Delivery Rate. Wskaźnik ten określa ile metrów sześciennych powietrza dany oczyszczacz powietrza jest w stanie oczyścić w ciągu minuty. Po drugie, dobre oczyszczacze powietrza będą miały odpowiednią skalę i gradację poziomów oczyszczania powietrza od lekkiego poprzez umiarkowany na intensywnym kończąc. Po trzecie, duże znaczenie ma poziom natężenia hałasu, który generuje urządzenie. Im droższy model, tym urządzenie będzie pracowało ciszej. Po czwarte, wybierz model z intuicyjnym panelem sterowania, przejrzystym ekranem ze wskaźnikami oraz trybem pracy auto i cichej – ma to znaczenie zwłaszcza w nocy! Po piąte, Dodatkowym atutem wybranych oczyszczaczy powietrza jest możliwość korzystania z wkładów zapachowych, które dodatkowo nadadzą pomieszczeniem pięknego aromatu i zniwelują brzydkie zapachy powietrza z zewnątrz. 

czyszczacze powietrza

Pomimo, iż liczne sklepy kuszą atrakcyjnymi ofertami i promocjami na oczyszczacze powietrza, warto upewnić się, że dany model posiada wszystkie niezbęne funkcje i skuteczni oczyszcza powietrze, którym oddychamy. Aby kupić dobrej jakości oczyszczacz powietrza o sprawdzonej funkcjonalności, koniecznie zajrzyj na stronę specjalistycznego sklepu z oczyszczaczami powietrza: https://friker.pl/pl/menu/oczyszczacze-powietrza-241.html. Sprzęty oferowane w tym sklepie to gwarancja jakości i funkcjonowania w czystym otoczeniu każdego dnia. Zapoznaj się z dokładnymi opisami oferowanych w sklepie produktów i powiedz kategoryczne NIE smogowi w domu. Wybierz idealny dla siebie oczyszczacz powietrza do domu lub biura i przekonaj się jak wiele może się zmienić dzięki czystemu powietrzu bez zanieczyszczeń w twoim otoczeniu. Kup teraz z wygodną dostawą pod wskazany adres! Nie czekaj ani chwili dłużej! 

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej