alltopbrands
Home Wnętrza Jakie drzwi wewnętrzne do domu wybrać?

Jakie drzwi wewnętrzne do domu wybrać?

przez Redakcja
105 wyświetleń
drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne są bardzo ważnym elementem przy wykańczaniu mieszkania. Dlatego ich zakup powinien być odpowiednio przemyślany. Dobrze dopasowana stolarka drzwiowa będzie inwestycją na wiele lat.

drzwi wewnętrzne

Specyfikacja drzwi pokojowych do mieszkania

Poszukiwania odpowiednich drzwi pokojowych do mieszkania warto rozpocząć od zwrócenia uwagi na to, w którą stronę mają się otwierać. Drzwi wewnętrzne w domu mogą mieć system otwierania na zewnątrz albo do wewnątrz pomieszczenia. Kwestie te bardzo często są uzależnione od włączników światła, metrażu pokoju oraz elementów wyposażenia.

Jeśli posiadamy dom lub mieszkania z małym korytarzem, który prowadzi do różnych pomieszczeń, to warto, jest zdecydować się na produkty otwierane do wewnątrz. Natomiast do pokoju, w którym umiejscowione są blisko siebie meble o dużych gabarytach, lepszym rozwiązaniem będą modele otwierane na zewnątrz.

Wybierając odpowiedni produkt do łazienki, należy pamiętać o tym, aby wyposażone były w kratkę, podcięcie wentylacyjne albo tuleje. Umożliwi to właściwą cyrkulację powietrza, zwłaszcza gdy nie mamy tam okna.

Przeszklone czy pełne?

Do szykownych i przestronnych wnętrz najlepsze są pełne drzwi wewnętrzne, ponieważ najczęściej są one elegancko stylizowane. Takie modele mogę dodatkowo nadać kameralności pomieszczeniu, dlatego też bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku gabinetu, biura oraz sypialni.

Natomiast przeszklona stolarka drzwiowa najlepiej pasuje do wnętrz łazienkowych, zwłaszcza te zaprojektowane z mlecznego szkła. Do salonu, jadalni albo kuchni bardzo dobrze sprawdzają się duże tafle szkła w drzwiach, ponieważ powodują to, że wnętrze staje się bardziej przestronne, jaśniejsze oraz optycznie większe.

Czy styl drzwi wewnętrznych ma również znaczenie?

Nie można zapominać o tym, że drzwi pokojowe są także dodatkowym elementem stylizacji całego pomieszczenia, dlatego powinny być również spójne z jego stylem. Kolor możemy dopasować do koloru mebli, podłogi albo okien.

Jeśli pokój utrzymywany jest w minimalistycznym stylu i całe wyposażenie jest w większości w białym kolorze, to warto także pomyśleć o montażu białych drzwi wewnętrznych. W ostatnich latach bardzo modne są również stylizacje monochromatyczne. Dlatego też warto do szarych ścian wybierać szare produkty, a do czarnej podłogi, ciemne modele stolarki.

Które drzwi pokojowe będą solidne i trwałe?

Producenci drzwi wewnętrznych oferują różnego rodzaju modele. Bardzo dużą popularność w ostatnich czasach zyskują te zaprojektowane z litego drewna, które wykonane są najczęściej z dębu albo jesionu.

Eksperci polecają wybór pokojowych drzwi:

  • drewnianych, ponieważ są odporne i bardzo wytrzymałe,
  • z płyty MDF, gdyż charakteryzują się niezwykłą twardością i trwałością przez wiele lat,
  • z płyt wiórowych,
  • z płyt pilśniowych.

Warto przy tym podkreślić, że zarówno modele z litego drewna, jak i z płyt drewnopochodnych mogą być wykończone naturalną okleiną, laminatem, farbą albo lakierem.

Drzwi wewnętrzne w naszym domu powinny umożliwiać swobodne przejście z jednego pomieszczenia do drugiego, ale także być estetyczne i dopasowane do wystroju wnętrza.Warto poświęcić trochę czasu na wybranie odpowiednich drzwi, które posłużą nam przez wiele kolejnych lat.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej