alltopbrands
Home Wnętrza Jak przebiega montaż klimatyzacji?

Jak przebiega montaż klimatyzacji?

przez Redakcja
109 wyświetleń
Montaż klimatyzacji Gliwice

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu czy domu to doskonały pomysł. Warto zauważyć, że od dłuższego czasu towarzyszą nam bardzo upalne lata, które przekładają się na kiepskie samopoczucie. Dobrze jest więc móc cieszyć się rześkim chłodnym powietrzem w swoich czterech ścianach. W naszym artykule tłumaczymy, jak przebiega montaż klimatyzacji.

Montaż klimatyzacji Gliwice

Klimatyzacja domowa to stałe optymalne warunki termiczne wewnątrz budynku. Sprawdza się nie tylko w czasie największych upałów – nowoczesne urządzenia umożliwiają także skuteczne dogrzewanie pomieszczeń w okresach przejściowych. Okazuje się również, że montaż klimatyzacji nie jest przesadnie skomplikowany – wykonany przez specjalistów nie powinien pozostawić po sobie żadnego śladu.

Montaż klimatyzacji Gliwice

Projekt klimatyzacji Gliwice

Decydując się na montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu, musisz przede wszystkim pamiętać, by wybrać specjalistów posiadających odpowiednie uprawnienia. Tylko wtedy zyskasz pewność skutecznego oraz bezpiecznego użytkowania urządzenia. Co więcej, to warunek, by uzyskać gwarancję producenta. Gdy znalazłeś już odpowiednich monterów, możesz przejść do kolejnych niezbędnych kroków. Jak przebiega montaż klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji Bytom

W pierwszej kolejności ważne jest znalezienie odpowiedniego miejsca – zarówno na jednostkę wewnętrzną, jak i agregator. To ważne, by uzyskać równomierną dystrybucję rześkiego powietrza w pomieszczeniu. Właśnie dlatego profesjonalni monterzy oferują wizję lokalną, podczas której razem wybierzecie miejsce. Prawidłowy montaż klimatyzacji zapewnia jego efektywne działanie oraz łatwy dostęp niezbędny do późniejszych prac serwisowych czy czyszczenia jednostki.

Montaż klimatyzacji Zabrze

Kolejnym krokiem jest montaż jednostki wewnętrznej, który rozpoczyna montaż stelażu. Podwykonawcy wykonują specjalny otwór, przez który poprowadzone zostaną przewody elektryczne o freonowe oraz instalacja odprowadzania skroplin i rury łączące ze sobą jednostki. Dzięki temu wszystkie kable ukryte są w ścianie. Warto zdecydować się na taki montaż klimatyzacji, który daje estetyczny efekt.

Klimatyzacja Katowice

Montaż klimatyzacji Gliwice

Montaż klimatyzacji to także montaż agregatu, czyli jednostki zewnętrznej. Najczęściej pojawia się ona na elewacji lub balkonie, rzadziej natomiast na dachu. Należy zadbać o to, by odległość między obiema jednostkami była maksymalnie mała. Agregat musi znajdować się również we właściwej odległości od ściany i posiadać specjalną podkładkę. Na tym etapie montuje się także odpływ skroplin i instalacji freonowej.

Montaż klimatyzacji Zabrze

Po umieszczeniu jednostki wewnętrznej i agregatu na właściwym miejscu oraz odpowiedniego połączenia ich ze sobą, musi zostać przeprowadzona próba szczelności oraz odpowietrzenie układu. Wewnątrz układu powstaje próżnia, którą monter wypełni czynnikiem chłodniczym.

Klimatyzacja Gliwice

Montaż klimatyzacji w domu kończy przeszkolenie użytkownika. Dzięki właściwej obsłudze może bowiem uniknąć niechcianych błędów, zapewnić wysoką skuteczność oraz przedłużyć żywotność urządzenia.

Serwis Klimatyzacji Gliwice

Serwis klimatyzacji Gliwice

Montaż klimatyzacji to jeszcze nie koniec. Użytkując urządzenie w swoim domu lub mieszkaniu, musisz pamiętać o regularnym serwisowaniu. Najlepiej już na etapie szukania monterów wybrać firmę, która oferuje kompleksowe usługi. Co najmniej raz w roku warto przeprowadzić odgrzybianie, oczyszczanie skraplacza oraz sprawdzenie ciśnienia w układzie. Dzięki temu utrzymasz potrzebną do prawidłowej pracy wydajność klimatyzatora.

Klimatyzacja Zabrze

Zwróć uwagę, że w przypadku niektórych producentów regularny serwis klimatyzacji jest warunkiem utrzymania gwarancji. Co więcej, niektórzy wymagają nawet 2 przeglądów w każdym roku kalendarzowym.

Klimatyzacja Bytom

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej