alltopbrands
Home Remont Zastosowanie okuć okiennych

Zastosowanie okuć okiennych

przez Redakcja
55 wyświetleń
Zastosowanie okuć okiennych

Przy wyborze okien trzeba brać pod uwagę parametry izolacyjności akustycznej oraz termicznej, a także właściwości samego okna. Ważną rolę odgrywają także okucia okienne, o których nie można zapomnieć.

Zastosowanie okuć okiennych

Czym są okienne okucia?

W tym artykule wyjaśnimy, czym są okucia okienne, a także podpowiemy, gdzie są najczęściej stosowane. Jest to bardzo ważny element okna, który ma wpływ na wygodną oraz płynną obsługę. Należy pamiętać, że jeśli okucia będą złej jakości to nawet okna o najlepszych parametrach nie będą właściwie spełniać swojej funkcji. Okienne okucia to mechanizm okna, który przy użyciu klamki umożliwia ustawienie okna w oczekiwanym przez nas położeniu. Są one odpowiedzialne za szczelność okna, płynne użytkowanie, a także za docisk ram do skrzydła. Okucia mają też wpływ na to, jak okno zabezpiecza nas przed włamaniem. Warto mieć świadomość, że stosowane są obecnie różne zabezpieczenia, dlatego warto porównać różne oferty okien i wybrać najlepszą.

Rodzaje okuć okiennych

Okucie z opcją stałej mikrowentylacji pomieszczenia jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Takie okucie ma możliwość równoległego i minimalnego odstawienia okiennego skrzydła od ramy. W ten sposób uzyskujemy mikroszczelinę, dzięki której możliwa jest naturalna wymiana powietrza w pomieszczeniu. Obniża to ryzyko zagrzybienia ścian oraz zapobiega nadmiernej wilgoci. Najważniejsza informacja jest taka, że okno pozostawione w takiej pozycji jest całkowicie odporne na włamanie. Warto rozważyć użycie okuć antywłamaniowych, jeśli zależy nam na szczególnej ochronie antywłamaniowej. Takie okucia posiadają dodatkowe zaczepy antywłamaniowe, które utrudniają wyważenie okna i zwiększają bezpieczeństwo.

Wybór okuć okiennych

Rodzaj okuć jest wybierany przez producenta, który uwzględnia kształt konstrukcji, ciężar skrzyła oraz materiał, z którego wykonana jest rama. Producent jest też odpowiedzialny za prawidłowy montaż okuć w oknie. Warto mieć świadomość, że wytwórcy okuć współpracują z wybranymi przez siebie producentami okien. Możesz poprawić estetykę zestawu okiennego i podnieść odporność okien na włamanie, jeśli zamówisz Okucia okienne z większą liczbą funkcji. Warto podkreślić, że okucia obwiedniowe pozwalająca na uchylanie i rozwieranie okna są standardem w oknach pionowych. Zasuwnica i rozwórka sterowane klamką znajdują się w wersji podstawowej na skrzydle. Należy pamiętać, że zaczepy i zawiasy przytwierdza się do ramy. Konkurencja w tej branży jest bardzo duża, więc producenci okuć okiennych nieustannie udoskonalają swoje produkty. Do całkowitego ukrycia elementów napędu zmierzają najnowsze rozwiązania.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej