alltopbrands
Home Łazienka Jak zadbać o komfortową i szybką kąpiel?

Jak zadbać o komfortową i szybką kąpiel?

przez Redakcja
91 wyświetleń
deszczownie zestaw natryskowy baterie łazienkowe

Długa kąpiel w wannie pełnej bąbelków jest doznaniem relaksującym i bardzo przyjemnym. Niestety, wiele osób nie ma czasu na kilkugodzinne moczenie się w ciepłej wodzie. Prysznic lub deszczownie i natryski zamontowane nad wanną to doskonały sposób na zapewnienie sobie możliwości szybkiej i komfortowej kąpieli, która niejednokrotnie może być równie przyjemna, jak tradycyjna w wannie.

  1. Jaka deszczownica będzie najlepsza?
  2. Jakiego rodzaju baterie łazienkowe wybrać?
deszczownie zestaw natryskowy baterie łazienkowe

Przyjrzyjmy się zatem niezbędnym do szybkiej kąpieli elementom wyposażenia łazienkowego.

Jaka deszczownica będzie najlepsza?

Deszczownie powinno się wybierać w zależności od preferencji i ich przeznaczenia. Wyróżnia się następujące rodzaje deszczownic:

  • Podtynkowa – montuje się ją zanim wykończy się ściany, dlatego nie jest dobrym wyborem dla osób, które nie planują gruntownego remontu łazienki. Pozwala jednakże zaoszczędzić sporo miejsca,
  • Natynkowa – najczęściej ten model zawiera zestaw natryskowy wraz z baterią,
  • Sufitowa – przytwierdza się ją do sufitu. Kąpiel za jej pomocą jest komfortowa, lecz niestety zajmuje ona sporo miejsca,
  • Prysznicowa – używa się jej zamiast słuchawki prysznicowej, jest łatwa w instalacji bo wymaga jedynie przytwierdzenia węża,
  • Ksakadowa – pozwala na wypuszczenie strumienia wody przypominającego wodospad, poza tym spełnia zwykłe funkcje deszczownicy.

Poza tym rozróżnieniem, pojawiają się deszczownie montowane na ścianie lub na suficie oraz w okrągłym lub kwadratowym kształcie. Warto wybrać model nieco droższy, lecz wykonany z lepszego materiału (na przykład mosiądzu), ponieważ gwarantuje to większą trwałość deszczownicy. Ponadto, w przypadku montażu deszczownicy jako dodatku do wanny istotne jest także zadbanie o osłonę, która zapobiegnie zalewaniu podłogi łazienki.

Jakiego rodzaju baterie łazienkowe wybrać?

Ponownie wybór powinien zależeć od konkretnego przeznaczenia. Baterie łazienkowe dzielą się na kilka rodzajów. Warte uwagi są baterie wannowe, które często posiadają możliwość przełączenia na słuchawkę prysznicową – dobrze jest zwrócić na to uwagę. Z kolei do pryszniców stosuje się baterie natryskowe. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku warto zadbać o wysokiej jakości materiał, z którego wykonany jest produkt. Tańsze baterie będą niestety szybciej ulegały zniszczeniu – powodem tego jest ich ciągły kontakt z wodą.

Deszczownice i baterie to ważne elementy każdej łazienki. Gwarantują nie tylko szybka kąpiel, ale i komfortową chwilę relaksu pod strumieniem ciepłej wody. Wiele z ich pozwala także na zapewnienie dodatkowych doznań – niektóre modele na przykład podświetlają wodę na różne, zależne od temperatury, kolory. Warto zadbać o wysokiej jakości produkt, który będzie służył przez lata.

Wybór odpowiedniego lustra łazienkowego.

Aby kąpiel była szybka można rozważyć również zakup lustra z mata grzewcza, która zapobiegnie parowaniu lustra, dzięki czemu zaoszczędzimy kilka chwil na jego przecieraniu.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej