alltopbrands
Home Ogród Odstraszacz na dziki

Odstraszacz na dziki

przez Redakcja
131 wyświetleń
Odstraszacz na dziki

Dziki szczególnie wraz z młodymi bywają niebezpieczne – poruszają się w stadach i poszukują jedzenia przykładowo w śmietnikach. Dowiedz się, w jaki sposób działa odstraszacz na dziki.

Jak chronić swoją posesję przed dzikami?

Odstraszacz na dziki

Jeżeli boisz się stad dzików, które regularnie odwiedzają Twoją posesję lub okolice domu, koniecznie zapoznaj się z kilkoma prostymi zasadami, dzięki którym je skutecznie odstraszysz. Zwierzęta te czasami bywają niebezpieczne, zatem lęk jest całkowicie naturalną reakcją. W jaki sposób chronić swoją posesję przed dzikami?

Jakie czynniki przyciągają dziki w okolice domów?

Ludzie co roku zgłaszają problemy ze zniszczeniami wywoływanymi przez dziki lub sygnalizują władzom zmartwienie związane z ich obecnością w danym miejscu. Aktualnie pojawiają się one często nie tylko na wsiach w okolicach upraw, ale również w miastach, gdzie poszukują pożywienia. Co robić, żeby nie przyciągać dzików pod swój dom?

Pamiętajmy o tym, by żywność wyrzucać do zamkniętych pojemników w zawiązanych workach. Na posesji nigdzie nie powinny leżeć śmieci na podłożu, a całe otoczenie wokół domu powinno być uporządkowane. Jeżeli dojdzie już do spotkania ze stadem dzików przykładowo podczas spaceru z pupilem, psa należy trzymać na smyczy i powoli, spokojnie się oddalić, nie okazując dzikom zainteresowania, ani nie podchodząc zbyt blisko. Niektórzy wystawiają im pokarm w pewnej odległości od miejsca zamieszkania, by zwierzęta nie podchodziły bliżej, a w okolicy samej posesji stosują odstraszacze.

Jak działa odstraszacz na dziki?

Odstraszacz na dziki może mieć różne formy. Przykładowo:

  • sprayu – który zawiera naturalne ekstrakty i mieszanki zapachowe o działaniu odstraszającym nie tylko dziki, ale również kuny czy ptaki,
  • woreczków z sierścią wrogów dzików – skutecznie odstraszają dziki, ponieważ informują je o tym, że na danym terenie urzęduje groźny dla nich gatunek.

Wszystkie odstraszacze na dziki dobrej jakości powinny być w pełni biodegradowalne lub przynajmniej bezpieczne dla środowiska. Aplikację sprayów należy powtarzać maksymalnie co 12 tygodni. Oba wspomniane rodzaje odstraszaczy znajdziesz w asortymencie sklepu MO-EL, który specjalizuje się w produktach, chroniącymi ludzi przed obecnością różnych gatunków zwierząt.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej