alltopbrands
Home Remont Jak wygląda budowa domów jednorodzinnych?

Jak wygląda budowa domów jednorodzinnych?

przez Redakcja
81 wyświetleń
Jak wygląda budowa domów jednorodzinnych?

Budowa domu to spora ilość załatwiania spraw typowo papierkowych, ale też cały proces odbywający się na placu budowy. Jak całość wygląda od środka i na co zwrócić uwagę budując swój pierwszy dom jednorodzinny? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.

Jak wygląda budowa domów jednorodzinnych?

Formalności wymagane do rozpoczęcia budowy domów

Kupując gotowe rozwiązania, nie interesujemy się formalnościami takimi jak projektowanie domów, załatwianie dokumentów związanych z mediami czy pozwoleniem na budowę. To wszystko trzeba zrobić, by móc wpuścić na ekipę. Żadna firma budowlana nie zacznie pracy, jeśli nie będziemy mieć kompletu dokumentów pozwalających na rozpoczęcie inwestycji. Zakup działki i dopełnienie wszystkich formalności związanych z budową mogą zająć nam około 9-12 miesięcy. To zdecydowanie przeciąga moment, w którym będziemy mogli przeprowadzić się do naszego nowego domu, ale biurokracji nie da się przeskoczyć. Ważne, by zatrudnić fachowców, którzy zapewnią szybką i wydajną pracę. Jeśli interesuje nas dobra firma budowlana Wrocław, jest miastem, gdzie bez trudu znajdziemy specjalistów z tej branży.

Prace ziemne i fundamentowe – dobra firma budowlana to podstawa

Budowa domów jednorodzinnych wymaga przeprowadzenia prac ziemnych. Polegają one na wybraniu wierzchniej warstwy ziemi w celu przygotowania wykopów fundamentowych. To być może mało efektowny etap budowy, ale dobrze wykonany zapewni pełną stabilność całej konstrukcji. Ważne, by fundamenty zostały odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. W tym celu stosuje się specjalistyczne hydroizolacje. Są one szczególnie istotne, gdy interesują nas domy energooszczędne. Chcąc wybrać dobrą ekipę do takich prac, można zdecydować się na usługi fachowców z firmy Trudzia. Dzięki nim możemy szybko i sprawnie przeprowadzić proces budowy domów jednorodzinnych.

Wznoszenie ścian nośnych

Kolejnym etapem, jaki musimy przeprowadzić, jeśli budujemy domy jednorodzinne, jest murowanie ścian nośnych. Mogą one być wykonane z:

  • klasycznych pustaków ceramicznych,
  • tzw. pianobetonu. 

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, a ostateczny wybór zależy od preferencji danego inwestora.

Budowa dachu ma spory wpływ na koszty

Koszty w dużej mierze zależą od stopnia skomplikowana dachu. Nie da się ukryć, że jest on najdroższą częścią całej inwestycji, ale nie ma co na nim oszczędzać. Jego poprawne wykonanie zabezpiecza nas przed niekorzystnymi warunkami, które panuje na zewnątrz. Nie jest to tani proces, dlatego coraz większa ilość osób zastanawia się, czy jest sens inwestować w proces budowy, czy lepiej kupić jakiś dom pod klucz. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć co jest lepszym rozwiązaniem. Prawdopodobnie wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. Tanie domy pod klucz kuszą, ale problemem jest fakt, że nie mamy żadnego wpływu na technologię wykorzystywaną w trakcie ich budowy.

Budowa domów to proces długotrwały i kosztowny, może jednak dać wiele satysfakcji. Główną zaletą samodzielnego prowadzenie inwestycji jest to, że możemy wybrać konkretną lokalizację i świadomie wybierać materiały budowlane. To wszystko sprawia, że budowa domów jednorodzinnych cieszy się ciągle ogromną popularnością.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej