alltopbrands
Home Nieruchomości Ptaki do odstraszania gołębi – dlaczego warto je zamontować?

Ptaki do odstraszania gołębi – dlaczego warto je zamontować?

przez Redakcja
53 wyświetleń
Ptaki do odstraszania gołębi - dlaczego warto je zamontować?

Choć gołębie są znane z ich wdzięku i symbolizują pokój oraz harmonię, ich obecność może przynieść poważne konsekwencje dla elewacji budynków, historycznych zabytków oraz pomników. Wpływ, jaki wywierają na struktury budowlane, może prowadzić do wielu form degradacji, co negatywnie wpływa na ich wizualny urok oraz długotrwałość.

Problem z Gołębimi Pospolitmi

Najpoważniejszym problemem, jaki niosą za sobą gołębie, są ich odchody. Te zawierają kwas moczowy, który ma właściwości korozyjne i może prowadzić do degradacji materiałów, takich jak kamień, cegła czy tynk. Regularne zalewanie elewacji budynków tymi odchodami może również prowadzić do poważnych uszkodzeń powierzchni, a nawet wywołania procesów degradacyjnych w strukturach zabytkowych. Odchody gołębi mogą również przyczyniać się do rozprzestrzeniania różnych chorób i alergenów nie mówiąc już o kwestiach estetycznych.

Zagrożenie dla Zabytków

W przypadku zabytkowych budowli, obecność gołębi staje się szczególnie niebezpieczna. Często te historyczne budynki są wykonane z delikatnych materiałów, które mogą być bardziej podatne na działanie kwasu moczowego zawartego w odchodach. Zanieczyszczenia mogą powodować szybsze niszczenie oryginalnych materiałów, co z kolei zagraża integralności i autentyczności zabytków.

Skuteczne Metody Odstraszania Gołębi

Ptaki do odstraszania gołębi - dlaczego warto je zamontować?

Dla wielu włascicieli nieruchomości ochrona budynków przed tymi szkodnikami jest koniecznością. W obliczu tych problemów, systemy do odstraszania gołębi, zwanymi ptakami do odstraszania gołębi są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem. Istnieje wiele różnych metod, począwszy od mechanicznych środków odstraszających, jak kolczatki czy siatki, aż po metody bardziej zaawansowane technologicznie, takie jak ultradźwięki czy wykorzystanie drapieżników. Te rozwiązania mogą skutecznie zapobiec lądowaniu gołębi i tworzeniu gniazd na budynkach, minimalizując w ten sposób powstawanie szkód. Najbardziej praktyczne rozwiazanie, ze względu na cenę to też najczęściej stosowane, są właśnie różnego rodzaju kolczatki i siatki uniemożliwiajace siadanie ptaków na budynkach. Takich system to np. BIRDSYSTEM R14 PLUS, który to można montować na rynnach, krawędziach dachów, gzymsach. Panele fotowoltaiczne, które nie są tanią inwestycją również należy chronić przed gołębiami i tuna pomoc przychodzi system BIRDBLOCKER, który skutecznie zabezpiecza dostęp ptactwa pod instalacje fotowoltaiczne.

Montaż Systemów do Odstraszania Gołębi

Ptaki do odstraszania gołębi, ich montaż systemów mających na celu odstraszanie gołębi jest stosunkowo prosty i zależy od wybranego rozwiązania oraz specyfiki budynku, czy też monumentu. Sposób ich instalacji zazwyczaj jest dostosowany do konkretnych warunków architektonicznych budynku oraz potrzeb właściciela. Niemniej jednak, warto zwrócić uwagę na profesjonalne podejście do montażu, które zapewni skuteczność systemu oraz minimalizację szkód na elewacji. W przypadku bardziej skomplikowanych instalacji lub konieczności dostosowania systemu do szczególnych warunków, warto skorzystać z usług specjalistów, którzy posiadają doświadczenie w montażu i dobieraniu odpowiednich rozwiązań. Właściwie zainstalowane systemy do odstraszania gołębi stanowią nie tylko skuteczny sposób na uniknięcie ich osiedlania się, lecz także mogą chronić strukturę budynku przez długie lata.

Zastosowanie systemówptakówdo odstraszania gołębi może stanowić skuteczne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z problemem nadmiernego osiedlania się tych ptaków wokół swoich budynków. Warto zastanowić się nad takimi systemami, szczególnie jeśli ich obecność staje się poważnym problemem i negatywnie wpływa na stan nieruchomości oraz komfort życia. 

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej