alltopbrands
Home Łazienka Jak wybrać suszarkę na pranie?

Jak wybrać suszarkę na pranie?

przez Redakcja
154 wyświetleń
stojąca suszarka na pranie

Suszarka do ubrań to akcesorium, które jest potrzebne w każdym domu, umożliwiając wygodne rozwieszenie odzieży oraz bielizny. Można spotkać się z wieloma rodzajami suszarek do prania. Przed kupnem suszarki warto wziąć pod uwagę metraż mieszkania, ilość prania, kształt oraz solidność konstrukcji. Jaki typ suszarki wybrać dowiesz się poniżej.

stojąca suszarka na pranie
  1. Jakie typy suszarek możemy znaleźć?
  2. Co wziąć pod uwagę przy wyborze suszarki?

Jakie typy suszarek możemy znaleźć?

Najpopularniejszy produkt to suszarka stojąca, która składa się z trzech części: podstawy i dwóch skrzydeł. Ten typ posiada sztywne linki, na których wiesza się bieliznę i odzież. Suszarka jest poręczna, ponieważ po wyschnięciu można schować ją do szafy czy pod łóżko.  Polecanym modelem jest stojąca suszarka na pranie z fabrykaform.pl, która zachwyca swoim nietypowym designem. Innym rodzajem jest suszarka wisząca. Ma niewielkie rozmiary i idealnie sprawdza się w mieszkaniach o ograniczonym metrażu. Składa się ona z linek umieszczonych pod sufitem, które opuszcza się w miarę potrzeby. Najczęściej montuje się ją nad wanną w łazience. Ostatni typ to suszarka balkonowa, którą przymocowuje się do poręczy balkonu. Sprawdzi się dla posiadaczy małych mieszkań.  Można także wybrać model pionowy, który składa się z trzech pięter. Dobrej jakości suszarki na pranie w Fabryka Form spełniają wszystkie oczekiwania i sprawdzą się w każdym domu.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze suszarki?

Przed kupnem suszarki na ubrania warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pierwszym z nich jest metraż mieszkania. Rozłożona suszarka zajmuje wiele miejsca, dlatego nie powinna nikomu przeszkadzać. Gdy mieszkamy sami i nie pierzemy wiele, warto kupić mniejszy model. Kolejną kwestią godną uwagi jest budowa suszarki, czyli w jako sposób będzie rozwieszone nasze pranie. Ważny jest odstęp pomiędzy poszczególnymi poprzeczkami, co umożliwia na powieszenie większych rzeczy, takich jak pościel czy ręczniki. Warto także sprawdzić materiał, z którego wykonana jest suszarka. Powinna być zabezpieczona przed korozją przez jej stały kontakt z wilgocią. Alternatywą może być aluminium lub tworzywo sztuczne. Mobilność suszarki może mieć także wpływ na wygodę użytkowania. Istnieją modele na kółkach, które są wygodne w przypadku dużej ilości prania. Niektóre modele oferują także wyposażenie dodatkowe, takie jak uchwyty na koszule czy okapownik, do którego ścieka woda z ubrań. Szukając niezawodne suszarki, warto postawić na korzystne w cenie suszarki marki Brabantia z Fabryka Form.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej