alltopbrands
Home Dekoracje Jak wykorzystać szkło w nowoczesnej aranżacji wnętrza?

Jak wykorzystać szkło w nowoczesnej aranżacji wnętrza?

przez Redakcja
190 wyświetleń
Jak wykorzystać szkło w nowoczesnej aranżacji wnętrza?
Jak wykorzystać szkło w nowoczesnej aranżacji wnętrza?

Szkło to uniwersalny materiał, który estetyką współgra właściwie ze wszystkim. Szklane stoliki z drewnianymi nóżkami czy metaliczne blaty tuż obok szklanych ścianek działowych – wszystkie chwyty są dozwolone. Ze względu na wysoką funkcjonalność i elegancję, architekci i projektanci wnętrz coraz częściej wybierają szkło jako dominantę pomieszczenia. W jaką wariację szkła warto inwestować?

Szklane zabudowy jako ścianki działowe w domu

Szklane zabudowy to doskonały sposób, aby optycznie powiększyć przestrzeń w domu. Często wykorzystuje się je również w biurach przy oddzielaniu stanowisk pracy. Szklana zabudowa może stworzyć nie tylko ścianki działowe, ale również przesuwne drzwi czy okno w kuchni wyglądające na salon. Można wykorzystywać je w wielu pomieszczeniach – łazienkach, sypialniach, a nawet garderobach. Dlaczego zabudowy szklane są warte wykorzystania? Szkło jest materiałem, który wpuszcza do wnętrza dużo światła, dzięki czemu pomieszczenie staje się bardziej jasne i przyjazne.

Szklane kabiny prysznicowe – gwarancja pięknej łazienki

Szklane kabiny prysznicowe to eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie dla każdej łazienki. Szklane drzwi i ścianki pozwalają na oddzielenie przestrzeni prysznicowej od reszty pomieszczenia, tym samym zachowując czystość i porządek. Szkło jest materiałem łatwym do czyszczenia, szczególnie, jeśli zamawiamy je u producentów specjalizujących się w wyrobie szklanych kabin prysznicowych. W sklepach takich jak MPJ Glass tafla szkła jest pokryta specjalną powłoką (nanotechnologia), której struktura uniemożliwia tworzenie kamienia na powierzchni kabiny. Ten patent umożliwia zachowanie maksymalnej czystości i porządku w łazience.

Szklane kabiny prysznicowe w MPJ Glass są dostępne w wielu różnych kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do każdej łazienki. Oprócz tego, szkło do kabiny prysznicowej może być wykonane ze szkła matowego, zwiększając prywatność przebywania w łazience.

Szklane balustrady przy schodach

Balustrady przy schodach to obowiązkowa inwestycja w domach  z więcej niż jedną kondygnacją. W nich także można wykorzystać szkło. Szklane balustrady przy schodach to eleganckie i nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na podkreślenie piękna schodów oraz wnętrza. Dzięki delikatnym, szklanym formą schody nie dominują nad pozostałą częścią domu. Mogą być wykonane z przezroczystego szkła lub szkła matowego, co pozwala na dopasowanie ich do każdej kolorystyki wnętrza. Szklane balustrady są również bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, co pozwala na ich użytkowanie przez wiele lat.

Jeśli jesteś zainteresowany zamówieniem szklanych elementów  do swojego wnętrza, koniecznie skontaktuj się z działem ofert MPJ Glass. Specjaliści pomogą wycenić Twój pomysł i zorganizują realizację w dogodnym terminie.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej