alltopbrands
Home Wnętrza Jak wybrać fotele kosmetyczne do salonu?

Jak wybrać fotele kosmetyczne do salonu?

przez Redakcja
450 wyświetleń

Planujesz aranżację salonu kosmetycznego? Musisz przede wszystkim pamiętać, że to twoja wizytówka. Klienci zwracają uwagę na to, czy prezentuje się schludnie, ale liczy się również jego klasa i elegancja. Najważniejszy natomiast wydaje się być sam fotel kosmetyczny – dokładnie przemyśl jego design i pamiętaj, że istotna jest wygoda. Klienci chcą wyjść od ciebie zrelaksowani i wypoczęci.

Fotele kosmetyczne

Salony kosmetyczne nie istnieją tylko po to, by zapewniać swoim klientom piękny i młody wygląd. To specjalne miejsca, w których łapią oni oddech od przytłaczającej rzeczywistości pełnej obowiązków. Przychodzą tam, bo zależy im na relaksie. Zatem wybrany przez ciebie fotel kosmetyczny musi być wygodny i nie możesz wybrać go bez zastanowienia. Jaki powinien być?

Najlepsy fotel kosmetyczny do salonu

Fotel kosmetyczny

Musimy raz jeszcze podkreślić, że najważniejsza jest wygoda. Komfort twoich klientów jest dla ciebie priorytetem, bo w połączeniu z twoimi umiejętnościami stanowi klucz do ich zadowolenia. Dzięki temu natomiast zyskujesz pewność, że pierwsza wizyta u ciebie będzie dopiero początkiem długiego przywiązania do ulubionej kosmetyczki. Profesjonalne fotele kosmetyczne muszą dać możliwość wypoczynku w nawet najgorszy dzień.

tanie fotele kosmetyczne

Zwróć jednak uwagę, że równie istotny jest twój komfort pracy. Wybierając model dla siebie, wybieraj tylko te fotele kosmetyczne, które dają możliwość regulacji. W prosty sposób dopasujesz do swojego wzrostu, co znacząco poprawi stan twojego samopoczucia. Zadbaj o prawidłowe warunki swojej pracy, by uniknąć niechcianego bólu kręgosłupa czy nawet większych i bardziej skomplikowanych problemów zdrowotnych. Pamiętaj, by pracować tak, by nie szkodzić nikomu – zarówno klientom, jak i sobie.

Idealne fotele kosmetyczne zapewniają:

  • płynną regulację w zakresie góra-dół,
  • wyprofilowane oparcie oraz siedzisko,
  • stabilność,
  • podnóżek,
  • kółeczka,
  • cichy silnik (opcjonalnie).
Fotel kosmetyczny

Wybrane do twojego salonu fotele kosmetyczne powinny być również łatwe w obsłudze. Design, który pasuje do aranżacji jest ogromnie ważny, ale wyposażenie musi być przede wszystkim funkcjonalne. Uwzględnij w pierwszej kolejności rodzaje zabiegów, które oferujesz swoim klientom. Pozwoli ci to na precyzyjne określenie twoich potrzeb względów przeglądanych produktów. Fotele kosmetyczne muszą bowiem ułatwić ci codzienną pracę – najważniejszy jest płynna regulacja wysokości, z której korzystasz stosunkowo często.

Regulacja fotela kosmetycznego

Fotel kosmetyczny

Dostępne współcześnie fotele kosmetyczne znacząco się między sobą różnią. Pamiętaj jednak, że z punktu widzenia pracownika bardzo istotna jest przede wszystkim regulacja wysokości i/lub oparcia. Musisz wiedzieć, że istnieją 3 grupy:

  • manualne fotele kosmetyczne, w których oparcie oraz zagłówek regulujesz ręcznie, co może przysparzać trochę trudności, jednocześnie jednak zaletą jest zazwyczaj niewielka waga i brak problemu z mobilnością;
  • hydrauliczne fotele kosmetyczne, które posiadają dźwignię do regulacji wysokości adekwatnie do potrzeb;
  • elektryczne fotele kosmetyczne, które są wyposażone w niewielki silniczek (czasami jest ich kilka) zapewniający płynną regulację zarówno wysokości, jak i poszczególnych części fotela – okazuje się jednak, że tego rodzaju fotele kosmetyczne są stosunkowo drogie na tle innych.

Designerskie fotele kosmetyczne

fotel kosmetyczny na kółkach

Żyjemy w czasach, gdy nie musimy już wybierać między estetyką a funkcjonalnością. Na szczęście współczesne fotele kosmetyczne na kółkach są wygodne, praktyczne i utrzymane w stosunkowo niskiej cenie, by mogły być konkurencyjne. Pamiętaj jednak, że musisz wybrać swój indywidualny styl, który zapadnie w pamięć twoim klientom.

fotele do zakładu na kółkach
designerskie fotele kosmetyczne

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej