alltopbrands
Home Meble Najlepsze stoły dębowe to polskie stoły dębowe!

Najlepsze stoły dębowe to polskie stoły dębowe!

przez Redakcja
157 wyświetleń

Jeśli jesteś fanem projektowania wnętrz to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś fanem mebli jak i stołów dębowych – i nie jesteś sam. Dąb jest jednym z najpopularniejszych gatunków drewna do produkcji mebli, używanym do tworzenia niemal każdego mebla – od łóżek po regały i z powrotem. A dlaczego? Otóż dąb to jedne z najbardziej wszechstronnych gatunków drewna liściastego. Jego paleta kolorów, usłojenie i faktura mogą z łatwością pasować do szerokiej gamy estetyki dekoracji i można je znaleźć w kilku różnych stylach. Podobnie jak inne wysokiej jakości drewno, dobrze wykonany kawałek dębu może przetrwać całe życie, jeśli będzie odpowiednio pielęgnowany. Aby jak najlepiej dopasować kolejny zakup dębu, musisz z góry wiedzieć kilka rzeczy. Dzięki poniższym wskazówkom zakup stołów dębowych, na które czekał Twój pokój, będzie bardzo prosty.

producent stołów dębowych
Stół Dębowy Vinci S-3 Cena: 2 290,00 PLN

Dąb do produkcji stołów

Pierwszą rzeczą, jaką należy wiedzieć o dębie, jest to, że jest go dużo – a są one uprawiane, zbierane i przetwarzane w elementy wykończeniowe, meble i stoły dębowe na miejscu w Polsce. Do produkcji polskich stołów oraz ławostołów dębowych używa się dwóch podstawowych odmian dębu: czerwonego i białego. Słoje są podobne w obu gatunkach drewna, ale biały dąb ma dłuższe promienie. Biały dąb jest również trwalszy i ma jaśniejszy kolor niż dąb czerwony. Dąb biały jest również droższym z dwóch rodzajów.

producent stołów dębowych stoły dębowe
Blat Stołu Dębowego Vinci S-3

Dlaczego warto kupić stoły dębowe?

Niesamowita popularność dębu do produkcji mebli wynika z tego, że jest to trwałe, ciężkie drewno liściaste o pięknym usłojeniu. Najlepsze stoły są zbudowane z dębu, ponieważ są znacznie bardziej wytrzymałe niż meble wykonane z innych gatunków drewna twardego, na przykład z mahoniu. Jeśli meble w Twoim domu bardzo się zużywają, polskie stoły dębowe są dobrym wyborem, po części dlatego, że nie niszczą się łatwo.

najlepsze stoły dębowe stoły industrialne
Stół Dębowy Vinci S-11 Cena: 2 850,00 PLN

Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszych stołów dębowych?

Chociaż niektóre meble są wykonane z litego dębu, inne są zbudowane z fornirów dębowych przyklejonych do szkieletów zbudowanych z innego, tańszego drewna. Wybór między stołami z litego dębu a okleiną dębową to kwestia gustu i budżetu. Fornir dębowy – bardzo cienkie, szerokie arkusze dębu – można przyciąć na wymiar i przykleić na przykład na tuszach rdzenia z sosny lub płyty wiórowej, co może znacznie obniżyć całkowity koszt elementu. Nie ma nic złego w wyborze mebli fornirowanych, pod warunkiem, że są dobrze wykonane.

Jednak meble z litego dębu są robionena wieki, a wiele litych elementów dębowych przetrwa pokolenia i jest przekazywanych jako pamiątki rodzinne.

polskie stoły dębowe stoły industrialne
Stół Dębowy Vinci S-13 Cena: 2 850,00 PLN

Niezależnie od kupowanych mebli należy szukać elementów dobrze skonstruowanych. Połączenia między poszczególnymi elementami powinny być solidnie i nie powinno być żadnych przerw między częściami. Nowe meble dębowe powinny być wolne od wgłębień, a każda płaszczyzna pozioma, taka jak blaty czy górna powierzchnia poręczy krzeseł, powinna być równa. 

Dąb ma naturalnie szorstką strukturę, ale zastosowany w meblach powierzchnia powinna być gładka w dotyku. Meble dębowe, które zostały pokryte uretanem lub bejcą, powinny mieć jednolity wygląd. Ziarnistość powinna być wyczuwalna przez wykończenie i mieć ciepły wygląd.

Najlepsze stoły dębowe prosto od producent stołów dębowych

Bardzo ciekawe wzory stołów dębowych, wykonanych w 100% z dębiny, można znaleźć w sklepie meble-vinci, gdzie ceny stołów industrialnych zaczynają się już od 700 złotych. Ten producent stołów dębowych oferuje również darmowy transport oraz zwrot do 30 dni. Warto zwrócić uwagę, iż producent Vici jest na tyle pewien jakości swoich stołów, że daje aż siedmio letnią gwarancję na swoje wyroby. Jeśli potrzebujesz nietypowego wymiaru blatu, którego akurat nie ma w ofercie to Vici z przyjemnością wykona go na Twoje indywidualne zamówienie.

polskie stoły dębowe stoły industrialne
stół Dębowy Vinci S-8 Cena: 3 190,00 PLN

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej