alltopbrands
Home Różności Rynek pierwotny vs. wtórny – pod mieszkanie docelowe – wady, zalety

Rynek pierwotny vs. wtórny – pod mieszkanie docelowe – wady, zalety

przez Redakcja
120 wyświetleń

Zakup mieszkania to jedna z większych inwestycji, dlatego decyzja musi być dokładnie przemyślana. Obecnie można wybrać sporo mieszkań zarówno w rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Która opcja jest bardziej opłacalna? Zanim przyszły właściciel wymarzonych czterech kątów podejmie decyzję, powinien dowiedzieć się, jakie są wady i zalety runku pierwotnego i wtórnego.

  1. Rynek wtórny – wady i zalety
  2. Rynek pierwotny wady i zalety
Rynek pierwotny Wrocław na obido.pl

Rynek wtórny wady i zalety

Mieszkania należące do tak zwanego rynku wtórnego to nic innego, jak mieszkania z drugiej ręki. Oznacza to, że ktoś już wcześniej w nich mieszkał. Rynek wtórny ma sporo zalet. Najczęściej są to mieszkania znacznie lepiej zlokalizowane. Często znajdują się w centrum miasta, gdzie komunikacja miejsca bardzo dobrze funkcjonuje. Za największą zaletę można uznać, że na takie mieszkania właściwie nie musisz czekać. W przypadku rynku pierwotnego nowy właściciel nie może się wprowadzić od razu. Należy poczekać, aż mieszkania zostaną wykończone. W związku z tym, że używane mieszkania znajdują się w większości przypadków w zabudowanych terenach, nie trzeba się martwić, że w najbliższej okolicy powstanie głośna fabryka. Jednak za największa zaletę można uznać cenę. Rynek wtórny jest mniej więcej o 10% tańszy, niż pierwotne odpowiedniki o tej samej bądź nawet mniejszej powierzchni. 

Nie oznacza to jednak, że takie mieszkania nie mają wad. Ich standard pozostawia bowiem wiele do życzenia. Najczęściej mieszkania pierwotne trzeba wyremontować. Jeśli nowy właściciel nie ma już funduszy na nowe meble i wyposażenie, to niestety przez jakiś czas musi mieszkać w pomieszczaniach, które nie koniecznie mu się podobają. Często też remont jest bardzo kosztowny. W niektórych mieszkaniach instalacje gazowe, elektryczne czy ogrzewanie nie były wymienianie od początku istnienia bloków. A to niesie ze sobą bardzo duże koszty. Dodatkowo należy pamiętać, że demontaż i utylizacja (np. starego piecyka gazowego) istniejącego wyposażenia także kosztuje. Kolejnym czynnikiem, przemawiającym za rynkiem pierwotnym, jest problem z parkingiem. Dotyczy to oczywiście osoby zmotoryzowane. Nowoczesne osiedla są zaprojektowane i zbudowane tak, by zakładały miejsca na samochody wszystkich mieszkańców.

Rynek pierwotny wady i zalety

Rynek pierwotny Wrocław na obido.pl to nowoczesne i dobrze zaaranżowane mieszkania. Przyszły właściciel można decydować o wielu aspektach wykończenia wnętrza, co wpływa na poziom personalizacji pomieszczeń. W takiej sytuacji warto zastanowić się, jak najlepiej zaaranżować pomieszczenia tak, by były nie tylko ładne, lecz przede wszystkim funkcjonalne. Deweloperzy stosują nowoczesne rozwiązania, co znacznie wpływa na komfort mieszkania. Warto także zwrócić uwagę na stan całego bloku. Większość budynków ma jasne i szerokie klatki, bezawaryjne windy , podziemne miejsca parkingowe, garaże, specjalne komórki na zmagazynowanie rzadziej używanych przedmiotów. Takie rozwiązania naprawdę ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na koszty utrzymania. Nowe mieszkania z reguły oferują niższy czynsz. Wpływa na to fakt, że fundusz remontowy nie jest aż tak wysoki. Nowoczesna instalacja sprawia, że mieszkanie jest bardziej energooszczędne i bezpieczniejsze. 

Rynek pierwotny ma też kilka wad. Przede wszystkim komunikacyjnie nowe osiedla mogą nie być aż tak dobrze połączone z centrum miasta. Niestety na takie mieszkania trzeba także czekać, czasami nawet kilka lat. A to oznacza, że wynajmując mieszkanie, trzeba spłacać kredyt lub wpłacać określoną sumę deweloperowi. Przeprowadzki i wnoszenie mebli we Wrocławiu.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej