alltopbrands
Home Meble Popularny Styl – Meble Skandynawskie

Popularny Styl – Meble Skandynawskie

przez Redakcja
92 wyświetleń

Co sprawia, że ​​styl mebli skandynawskich jest tak popularny? Pochodzący ze Szwecji, Norwegii, Finlandii i Danii skandynawski styl mebli stał się bardzo popularny w dzisiejszych mieszkaniach. Stonowana kolorystyka mebli uspokaja i tworzy we wnętrzu ciepło. Sklep z meblami, nie tylko skandynawskimi, który warto odwiedzić to Mebleslupia.pl

komody meble skandynawskie
KOMODA STYL SKANDYNAWSKI BEST 150CM

Pochodzenie i rozwój

Styl mebli skandynawskich jest wypadową pór roku na północy, gdzie zimowe dni są bardzo krótkie. Powoduje to potrzebę stworzenia ciepła i komfortu w tym zimowym środowisku. Drewno odgrywa znaczącą rolę w stylu skandynawskim i wykonuje się z niego prawie wszystko np.: komody z drzwiami przesuwnymi, lamele, łóżka kontynentalne, kuchnie modułowe, oświetlenie i akcesorie. Ale także naturalne tkaniny tworzą przyjemną atmosferę dzięki jasnym odcieniom w stylu Skandi, które używa się chociażby w łóżkach tapicerowanych.

komody z drzwiami przesuwnymi
KOMODA DRZWI PRZESUWNE DIEGO 140CM

Kluczowe cechy stylu

Styl wykorzystuje jasne drewno, takie jak brzoza, świerk lub sosna. Powodem, dla którego używa się właśnie jasnego drewna jest to, że  skandynawskie zimy są długie i ciemne. Dzięki jasnym, przyjaznym kolorom i świetle ten styl tworzy dużo ciepła. Przekonuje prostotą i przyjaznymi, przeważnie pastelowymi kolorami, które również sprawdzają się jako meble kuchenne modułowe.

meble kuchnie modułowe złożone kuchnie z dowozem
Meble Kuchenne Fresco A3

W skandynawskim stylu mebli dominują naturalne powierzchnie drewniane, które mają funkcjonalne geometryczne kształty podstawowe, co najlepiej widać w kuchennych skręconych meblach. Nie ma tu zbędnych detali. Naturalne zasoby północy są wykorzystywane również do obróbki mebli złożonych kuchennych z dowozem ze sklepu mebleslupia.pl. Ponieważ dni na północy są znacznie krótsze, zrozumiałe jest, że we wnętrzu zastosowano lekką optykę. Tkaniny często mają optykę futra, bawełny, lnu i jasnego zamszu. Kolory to przeważnie wełniana biel lub beż zmieszany z innym pastelowym kolorem, takim jak jasnoniebieski, miętowy lub różowy.

Meble styl skandynawski kuchenne
MEBLE KUCHENNE ZUZA 4

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej