alltopbrands
Home Kuchnia Jak doczyścić naczynia by były jak nowe

Jak doczyścić naczynia by były jak nowe

przez Redakcja
808 wyświetleń
Jak doczyścić naczynia by były jak nowe
Jak doczyścić naczynia by były jak nowe

Mycie naczyń jest jedną z najbardziej czasochłonnych czynności w każdym domu. Oczywiście dużą pomocą jest korzystanie ze zmywarek do mycia naczyń. Niestety nie zawsze i nie wszystkie naczynia można w ten sposób zmywać, wtedy zachodzi konieczność ręcznego mycia naczyń. Chcąc usprawnić tę czynność, wkładając w nią jak najmniej wysiłku i uzyskując najlepsze rezultaty, warto zaopatrzyć się w odpowiednie, sprawdzone produkty. Które z nich są najbardziej polecane? Dowiesz się tego w tym artykule.

płyn na przypalenia

Płyn na przypalenia

Mycie przypalonych patelni i garnków może być sporym wyzwaniem. Podobnie, jeśli chodzi o mycie przypalonych płyt ceramicznych i kuchenek gazowych. Aby uniknąć szorowania i ryzyka uszkodzenia powierzchni naczyń, warto zaopatrzyć się w skuteczny płyn na przypalenia. Jego użycie polega na naniesieniu cienkiej warstwy środka na przypalone miejsca i pozostawienia na kilka minut. Płyn rozmiękczy przypalenia, umożliwiając ich usunięcie gąbką lub zmywakiem. Środek taki jest odpowiednim wyborem do naczyń z powłoką teflonową, szklanych, a także, by domyć piekarnik.

Środki do mycia nczyń mocno zatłuszczonych

Tłuszcz jest nieodłącznym składnikiem gotowania i może sprawiać dużo trudności podczas mycia naczyń. Jeśli mamy mocno zanieczyszczone tłuszczem garnki, patelnie i talerze, warto zaopatrzyć się w odtłuszczacz w sprayu. Rozpuszcza on nawet mocno zaschnięty tłuszcz, ułatwiając jego spłukanie pod ciepłą wodą. Odtłuszczacze mogą też być stosowane do wywabiania plam z fartuchów kuchennych lub bawełnianych szmatek. Wybierając tego typu produkty, upewnijmy się, że mogą one trafiać do miejskiej sieci kanalizacyjnej, nie stanowiąc zagrożenia biologicznego.

Nabłyszczacz do zmywarki

płyn na przypalenia

Jeśli naczynia zmywane są wyłącznie w sposób automatyczny w zmywarce, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości płyny nabłyszczacz do zmywarki. Wiele osób świadomie rezygnuje z jego stosowania, polegając wyłącznie na środkach nabłyszczających znajdujących się w tabletkach do zmywarki 3w1. Ich skuteczność działania jest jednak o wiele mniejsza niż dedykowanego nabłyszczacza, wlewanego do zasobnika zmywarki. Ma on znacznie lepszą rozpuszczalność w wodzie, pozwalając unikać wszelkiego rodzaju zacieków na szklanych naczyniach. Jego stosowanie jest szczególnie polecane w lokalach gastronomicznych, ułatwiając uzyskanie najlepszej przezierności szkła, patrząc na nie pod światło.

Stosując wszystkie wyżej wymienione środki, uda Ci się bez większego wysiłku doczyścić naczynia, by były jak nowe i bezpiecznie z nich korzystać.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej