alltopbrands
Home Remont Wymiana drzwi zewnętrznych bez wymiany futryn

Wymiana drzwi zewnętrznych bez wymiany futryn

przez Redakcja
124 wyświetleń
wymiana drzwi zewnętrznych bez wymiany futryn
Wymiana drzwi zewnętrznych bez wymiany futryn

Wymiana drzwi zewnętrznych

Nowe drzwi zewnętrzne zwiększą zarówno bezpieczeństwo domowników jak i zmniejszą utratę ciepła. Podczas modernizacji drzwi zewnętrznych należy pamiętać o wielu szczegółach. Od stylu architektonicznego po ciekawe detale, takie jak kołatka lub szkło dekoracyjne, istnieje wiele sposobów na przekształcenie podstawowych drzwi wejściowych we wspaniałe wejście. Pamiętaj o poniższych wskazówkach, które pomogą Ci wybrać drzwi odpowiednie dla Ciebie.

Same drzwi i zestawy systemowe

Jeśli planujesz montaż drzwi możesz wymienić same skrzydła montując je na starą futrynę lub zainteresować się zestawem zawierającym drzwi zawieszone we własnej ramie. Taki system podwieszany będzie zawierał wszystkie części, takie jak ościeżnica i zawiasy, potrzebne do montażu drzwi. Wymiana drzwi zewnętrznych bez wymiany futryn, jeśli masz już dobrą ościeżnicę, jest bardziej opłacalna ze względu na koszt zestawu, koszta pracy, czas wymiany i nie wielki bałagan.

Pomiar i instalacja drzwi zewnętrznych

wymiana drzwi

Wymiany drzwi zewnętrznych najlepiej powierzyć firmie zatrudniającej doświadczonych fachowców. Jeśli jednak sam zdecydujesz się na wymianę drzwi zewnętrznych bez wymiany futryn to sprawdź poniższy, krótki przewodnik jak to zrobić.

Po wybraniu drzwi upewnij się, że uzyskałeś idealne dopasowanie, odpowiednio mierząc zainstalowana futrynę. Przed montażem należy ustalić, jaka będzie rzeczywista wysokość gotowej podłogi i w razie potrzeby wyregulować otwór, aby pomieścić wyższe drzwi. Zmierz w trzech miejscach futrynę, aby upewnić się, że idealnie dopasujesz drzwi.

Jak zmierzyć płytę drzwiową:

  • Wykonaj trzy pomiary poziome i zapisz najmniejszy pomiar – To jest szerokość.
  • Wykonaj trzy pionowe pomiary i zapisz najmniejszy pomiar – To jest wysokość.
  • Zmierz grubość drzwi.
  • Zmierz położenie zawiasów od góry drzwi do górnej części zawiasu. (Normalnie trzy zawiasy)
  • Zmierz szerokość i wysokość zawiasu.
  • Zdejmij klamkę drzwi (i rygiel, jeśli istnieje) i zmierz od góry drzwi do środka otworu.
  • Zmierz odległość od krawędzi drzwi do środka otworu.

Solidny montaż na stare futryny tylko z opisu wydaje się być prosty. Jeśli sam montujesz drzwi na stare futryny upewnij się, że ściśle przylegają do ramy, zachowując nie więcej niż 3 mm odstępu między drzwiami a ramą. Pomoże to zapobiec przeciągom i zmniejszy koszty ogrzewania i chłodzenia.

Zaczynaj!

Teraz, gdy już pokrótce przybliżyliśmy Tobie jak wymienić drzwi zewnętrzne bez wymiany futryn, mamy nadzieję, że jesteś gotowy na rozpoczęcie remontu. Rozpocznij poszukiwania, przeglądając ofertę drzwi zewnętrznych na stronie Drzwidrawex.pl

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej