alltopbrands
Home Remont Posadzki żywiczne – kiedy warto na nie postawić i co je wyróżnia?

Posadzki żywiczne – kiedy warto na nie postawić i co je wyróżnia?

przez Redakcja
73 wyświetleń
Posadzki żywiczne – kiedy warto na nie postawić i co je wyróżnia?

Zastanawiasz się, jaką posadzkę wybrać do swojego projektu, aby nie wymagała skomplikowanych prac wykończeniowych oraz przetrwała długi czas i była odporna na działanie czynników zewnętrznych? Ciekawym pomysłem może okazać się żywica posadzkowa, której właściwości pozwalają na zastosowanie jej zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i użytkowych oraz przemysłowych. Sprawdź, co charakteryzuje te wyroby i kiedy stanowią one trafne rozwiązanie!

Żywica posadzkowa – poznaj jej krótką charakterystykę!

Posadzki żywiczne – kiedy warto na nie postawić i co je wyróżnia?

Wśród najważniejszych właściwości wyróżniających żywice posadzkowe należy wspomnieć o:

  • bezspoinowej, jednolitej powłoce – wypełnia ona niedoskonałości w podłożu,
  • łatwości utrzymania w czystości – gładką powierzchnię szybko i sprawnie się zmywa,
  • odporności na działanie czynników chemicznych, w tym pochodnych ropy naftowej, rozcieńczonych kwasów czy środków czyszczących, a nawet rozpuszczalników,
  • wytrzymałości mechanicznej – posadzki z żywicy nie pękają, nie ulegają zarysowaniom ani uszkodzeniom wskutek działania obciążeń, a także wysokich temperatur – nie zniszczą ich nawet rozgrzane opony,
  • możliwości uzyskania właściwości antypoślizgowych poprzez zastosowanie odpowiednich dodatków.

Szukasz sprawdzonych żywic posadzkowych? Kupisz je w TrokenTech – to dystrybutor profesjonalnej chemii budowlanej i produktów do trwałego zabezpieczania powierzchni.

Gdzie zaaplikujesz żywicę posadzkową?

Śmiało, można uznać posadzkę żywiczną za uniwersalną, ponieważ – po zastosowaniu odpowiedniego gruntu – można zaaplikować ją na różnego rodzaju podłoża, w tym beton, kafle, metal. Sprawdzi się ona zarówno w inwestycjach prywatnych, jak i w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej. Istotną cechą tych wyrobów jest też ich estetyka – z łatwością znajdziesz dekoracyjne wylewki, które zachwycają efektem metalicznym, gładką taflą w wysokim połysku oraz możliwością zastosowania ozdobnych dodatków czy zalania zdjęć. Zastanawiasz się, jakie wykończenie podłogi wybrać do swojego projektu? A może myślałeś o posadzce żywicznej? Teraz już wiesz, że to dobry pomysł!

Jakie żywice posadzkowe wybrać?

Podłoga żywiczna może być wykonywana z różnego rodzaju żywicy. We wnętrzach doskonale sprawdzą się wyroby epoksydowe, polimocznikowe i poliuretanowe. Pamiętaj, że epoksyd nie nadaje się do aplikacji na powierzchniach zewnętrznych – jeśli planujesz wykończyć żywicą balkon lub taras, postaw na poliuretan lub polimocznik, które są odporne na działanie promieniowania UV, są bowiem wykonywane na bazie żywic alifatycznych. 

Wśród żywic posadzkowych każdy znajdzie coś dla siebie!

To bogaty asortyment, który odpowiada na zróżnicowane oczekiwania. Jeśli zależy Ci na efekcie dekoracyjnym i efektownym wykończeniu podłoża, skorzystaj z bogatej oferty produktów dekoracyjnych. Osobom chcącym uzyskać właściwości antypoślizgowe podłogi polecane są specjalne dodatki do żywic.

Szukasz schludnej, estetycznej i funkcjonalnej posadzki? Postaw na wylewki żywiczne i zachwyć się ich walorami praktycznymi oraz wizualnymi. 

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej