alltopbrands
Home Ogród 5 wzorów nowoczesnych ogrodzeń metalowych, na które warto zwrócić uwagę

5 wzorów nowoczesnych ogrodzeń metalowych, na które warto zwrócić uwagę

przez Redakcja
103 wyświetleń
5 wzorów nowoczesnych ogrodzeń metalowych, na które warto zwrócić uwagę

Nowoczesne ogrodzenie metalowe wyróżnia się wieloma istotnymi walorami, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze sposobu otoczenia działki. W tym artykule przedstawiamy 5 wzorów o nowoczesnym i modnym wzornictwie, które prezentują też wysoką jakość wykonania.

5 wzorów nowoczesnych ogrodzeń metalowych, na które warto zwrócić uwagę

Nowoczesne ogrodzenia metalowe – co je wyróżnia?

To, że nowoczesne wzory metalowych ogrodzeń doskonale wpisują się we współczesne trendy architektoniczne, jest tylko jedną z wielu zapewnianych przez nie korzyści. Ich atutem jest też wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Trwałość wynika m.in. z ogniowego ocynkowania i proszkowego malowania.

Obok estetyki i odporności ważne są też walory czysto praktyczne, jak np. łatwość w czyszczeniu. Nowoczesne ogrodzenia metalowe da się bez trudu odświeżać w taki sposób, żeby przez cały rok stanowiły ozdobę posesji i jej prawdziwą wizytówkę widoczną od strony ulicy czy sąsiadów. Gdy zamawiasz je od producenta, zyskujesz możliwość pomalowania na jeden z wielu kolorów, np. w odcieniach brązu, zieleni, niebieskiego czy szarości.

Najczęściej stosowanymi wypełnieniami w designerskich konstrukcjach są:

  • sztachety metalowe,
  • kształtowniki zamknięte,
  • pręty,
  • przęsła.

Metalowe przęsła ogrodowe i pokrewne warianty świetnie uzupełniają się z słupkami (kwadratowymi, prostokątnymi lub okrągłymi w przekroju), a także podmurówkami betonowymi czy ogrodzeniami łupanymi. Poznaj kilka atrakcyjnych, godnych polecenia wzorów nowoczesnych ogrodzeń metalowych.

nowoczesne ogrodzenie metalowe z nieregularnymi wzorami

1. Palisady Betto

Nowoczesne przęsła metalowe, które są ocynkowane i malowane proszkowo, często przybierają formę palisad. W mniejszym lub większym stopniu zasłaniają działkę, a ich minimalistyczny charakter doskonale wpisuje się w styl współczesnego budownictwa. Palisady z profilów 60 x 20 mm, 80 x 20 mm czy 100 x 20 mm mogą mieć wykonane różne odstępy, np. 10-20 mm, 20-45 mm czy 40-75 mm.

2. Betto Laser

Laser to odważny, wręcz futurystyczny wzór, który idealnie pasuje do nowoczesnej architektury. Jednolita powierzchnia blaszanego panelu zawiera swoiste „ażurowanie” poziomymi, niewielkimi prześwitami o różnej długości i nieregularnym rozmieszczeniu. Zapewnia to ciekawy efekt wizualny, a także dobre krycie posesji.

3. Betto Żaluzja

Do wykonania nowoczesnego ogrodzenia metalowego Żaluzja wykorzystano blachę pokrytą aluzinc dla jeszcze skuteczniejszej ochrony antykorozyjnej. Wzór jest bezpośrednio inspirowany żaluzjami, które całkowicie przysłaniają posesję.

4. Betto Colore

Mimo że Colore to wzór nowoczesnego ogrodzenia metalowego z przęsłami poziomymi w odstępach 20 mm, jego wyróżnikiem są odmienne kolory trzech profili znajdujących się w górnej części. To przełamanie, choć minimalistyczne, wyraźnie podkreśla styl płotu.

5. Betto Altro

Przykładem nowoczesnego ogrodzenia metalowego pionowego jest Altro – nawiązujący do klasyki, ale współcześnie wykonany wariant ze stosunkowo dużym odstępem między przęsłami, który wynosi aż 100 mm.

Zaprezentowaliśmy jedynie wybrane nowoczesne ogrodzenia metalowe w dobrej cenie i z ciekawym designem. Mamy nadzieję, że choć trochę ułatwiliśmy dobór stylistyki płotu do pomysłu na aranżację działki spójną ze stylistyką nieruchomości. Ciekawy efekt wizualny powinien iść w parze z wytrzymałością i jakością materiału, dlatego opłaca się stawiać na sprawdzonych producentów.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej