alltopbrands
Home Remont Ile kosztują usługi malarskie?

Ile kosztują usługi malarskie?

przez Redakcja
75 wyświetleń
Ile kosztują usługi malarskie?
usługi malarskie

Remont mieszkania potrafi być wykańczającym dla portfela przedsięwzięciem. Jednak nie ma się co oszukiwać: dobrej jakości materiały oraz wysokiej klasy usługi są kosztowne. Jeżeli chcemy, by całość prezentowała się nienagannie i dodatkowo nie uległa uszkodzeniu po krótkim czasie – po prostu trzeba liczyć się ze znaczącymi kosztami.

Usługi malarskie – dlaczego warto z nich skorzystać?

Wiele osób podejmuje się samodzielnego malowania domów czy mieszkań, jednak rozwiązanie to ma wiele mankamentów. Po pierwsze – wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, którego nierzadko nam brakuje. Dokładne pokrycie kilku pomieszczeń, gdy robimy to popołudniami, może niestety zająć nawet kilka tygodni – szczególnie gdy zachodzi również konieczność przygotowania podłoża pod malowanie.

Profesjonalista wykona to zadanie szybciej – choćby z tego prostego względu, że pracuje w zupełnie innych godzinach. Osoba taka może z pełnym powodzeniem nałożyć jedną do dwóch warstw w co najmniej jednym, prostym do pomalowania pomieszczeniu w ciągu jednego dnia. To znacznie więcej niż osiągnie osoba prywatna, dokonująca remontu po pracy i w weekendy. Dodatkowo, wiedza oraz doświadczenie fachowca, świadczącego usługi malarskie jest dużo większa i pozwala na uzyskanie jak najbardziej zadowalającego efektu.

Ile kosztują profesjonalne usługi malarskie?

Wszystko uzależnione jest między innymi od stopnia trudności powierzchni, ale również tego, jaką farbą będzie malowany pokój. Profesjonalne firmy, takie jak Malprof, każdorazowo dokonują indywidualnej wyceny pracy, bowiem na koszty wpływa bardzo wiele czynników.

Przede wszystkim – jeśli zachodzi konieczność przygotowania (zagipsowania) powierzchni, wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Z reguły najmniej trzeba zapłacić za zwykłe łatanie niewielkich uszkodzeń na wcześniej wygładzonej ścianie. Jeśli chodzi o samo malowanie – taniej wychodzi barwienie ścian na biało niż gdy chcemy pomalować je na inny odcień.

Duże znaczenie w kwestii obliczania ogólnych kosztów usługi ma również to, czy ściany były poddawane jakimkolwiek obróbkom wcześniej. Jeśli tak – pokrycie ich kolorem może być znacznie trudniejsze niż gdy praca odbywa się w lokalu w stanie deweloperskim.

Stawkę zazwyczaj ustala się od metra kwadratowego powierzchni, jaka będzie malowana lub według etapów prac, jakie zostaną podjęte. Uzależnione jest to od wielu czynników – między innymi opłacalności obydwu tych rozwiązań. Co istotne, w przypadku podawania ceny za metr kwadratowy – wlicza się do metrażu również drzwi oraz okna, mimo że powierzchnie te nie są malowane. Dzieje się tak dlatego, że idealne obrobienie przestrzeni wokół futryn i ram okiennych wymaga sporo czasu – tak, by całość była dobrze pomalowana, ale jednocześnie – by nie pokryć farbą tych elementów wyposażenia.

Podsumowując, obliczenie ostatecznych kosztów usług malarskich jest uzależnione od tak dużej ilości czynników, że fachowcy rzadko decydują się na tabelaryczne określanie stawek. Najlepszym rozwiązaniem jest obliczanie kosztów na podstawie indywidualnej konsultacji i stanu pomieszczeń, które mają być przedmiotem świadczenia usługi.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej