alltopbrands
Home Łazienka Montaż nowej wanny w łazience

Montaż nowej wanny w łazience

przez Redakcja
1,1T wyświetleń
Montaż nowej wanny w łazience

Zakup nowej wanny to dopiero połowa sukcesu. Kolejnym ważnym etapem jest montaż wanny i podłączenie.

Hydraulicy w Gdańsku z Fiksera zdemontują poprzednią wannę, zamontują nową i w pełni przygotują nowy nabytek do użytkowania. Jeśli kupisz nowoczesny kompleks z funkcją hydromasażu lub ponadwymiarową wannę, prawdopodobnie konieczne będzie przeróbka instalacji w łazience.

Montaż nowej wanny w łazience


Podstawowe zasady i kroki instalacji


1. Do montażu wanny należy przystąpić po zakończeniu prac remontowych w łazience. 2.
Poziom odpływu z wanny należy dokładnie wypoziomować za pomocą poziomicy i równolegle do podłogi, tak aby zapewnić wymagany przez producenta spadek odpływu.
3. Wanna musi być pewnie osadzona, aby wszystkie połączenia mogły być odpowiednio zabezpieczone.
4. Kolejnym krokiem jest montaż odpływu, syfonu i korka a także innych elementów wyposażenia, jeśli takie występują.
5. Uszczelnić wszystkie złącza, szwy i połączenia.
6. Po zamontowaniu wanny należy dokończyć prace wykończeniowe i ułożyć parawan dekoracyjny.

Najlepiej zamontować wannę przy użyciu specjalnie do tego celu przeznaczonego uszczelniacza. Firma Fikser w Gdańsku zajmuje się montażem wanien od wielu lat i pomoże Ci wybrać tylko najtrwalsze i najlepsze jakościowo uszczelniacze. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest zabezpieczenie złączek przed wyciekiem cieczy. Jeśli stosujemy uszczelniacze, to nawet po wielu latach można łatwo odkręcić wszelkiego rodzaju łączenia.

Wymiana wanny


Wymiana wanny nie jest tak prosta, jak się na początku wydaje.

Prace związane z wymianą wymagają szczególnej ostrożności i są dość czasochłonne. Aby uniknąć ewentualnych kłopotów w przyszłości, należy podejść do tego procesu bardzo odpowiedzialnie i unikać wszelkich nieprawidłowości. Przede wszystkim należy określić, jaką wannę lepiej zainstalować w miejsce starej – żeliwną, stalową czy akrylową. Każda z nich ma zalety i wady.
Wymianie wanny często towarzyszy sprawdzenie instalacji . Jeśli jest ona fizycznie zużyta, konieczna może okazać się wymiana rur. Wanna nie jest zwykłym elementem wyposażenia sanitarnego, dla wielu jest to sposób na relaks i odreagowanie stresu, każda usterka może zakłócić ten proces.


Biorąc pod uwagę, że jest to najbardziej wilgotne pomieszczenie w domu, a nowe urządzenia sanitarne są naszpikowane różnymi urządzeniami zasilanymi z sieci, instalacja powinna zawierać doprowadzenie prądu i spełniać wymogi bezpieczeństwa elektrycznego.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem climati-sklep.pl

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej