alltopbrands
Home Wnętrza Zalety nowoczesnych okien dachowych

Zalety nowoczesnych okien dachowych

przez Redakcja
68 wyświetleń
Zalety nowoczesnych okien dachowych

Okna dachowe to skuteczny sposób na doświetlenie poddasza. Montuje się je w płaszczyźnie połaci dachowej, a ich charakterystyczną cechą jest to, że dostarczają więcej światła niż standardowe okna, które montowane są w pozycji pionowej. Jeśli wybierzemy odpowiednio dopasowany model, nasze poddasze stanie się miejscem ciekawej aranżacji i unikatowym pomieszczeniem w domu. Wybierając te elementy wyposażenia zwróćmy uwagę na aspekty takie jak: producent okien dachowych, konstrukcja, typ okna uchylnego, izolacja czy nawet estetyka. Szczególnie istotne wydają się okna dachowe, które – jeśli są wysokiej jakości – zapewnią odpowiedni dopływ światła przez cały rok. 

Co zyskasz wybierając okna dachowe?

Zalety nowoczesnych okien dachowych

Decydując się na zakup okien dachowych musimy mieć świadomość, zarówno ich zalet jak i słabych stron. Producent okien połaciowych o dobrej renomie powinien zapewnić trwałe, lecz także stuprocentowo szczelne i estetyczne okna przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny. Trzeba zaznaczyć, że obecnie oferowane okna dachowe są zazwyczaj bardzo wygodne w obsłudze, do czego przyczynia się ich obrotowa konstrukcja. Zazwyczaj można je montować na dachach o różnym nachyleniu. Bezpieczeństwo jest kolejnym powodem, dla którego ludzie decydują się na montaż tego typu okien. Dostęp do nich z zewnątrz jest wówczas bardzo ograniczony. Wybierając okna dachowe, możesz ustalić nawet lokalizację klamki na oknie, co zdecydowanie powinno wpływać na wygodę ich użytkowania każdego dnia. Bardzo często producenci oferują okna, które doskonale izolują akustycznie. Hałas z zewnątrz nie będzie przeszkadzał Ci podczas odpoczynku czy nauki na poddaszu. Największym ich plusem jest dostęp do światła naturalnego. Dzięki ich zamontowaniu możemy cieszyć się doskonałym oświetleniem poddasza, co nie tylko poprawi komfort jego użytkowania, a doda mu nieco przytulniejszego klimatu.

Jaki typ okien uchylnych wybrać?

Rynek okien dachowych jest ogromny, a my możemy wybierać spośród setek modeli od różnych producentów z całego świata. To na jaki typ okna warto się zdecydować zależy w dużej mierze od nas samych i potrzeb jakie mamy. Producent okien dachowych przedstawia Ci bogatą ofertę, która spełni Twoje oczekiwania pod względem świetnej jakości wykonania i walorów dekoracyjnych wybranych okien. Największą popularnością cieszą się obecnie okna obrotowe, których oś obrotu znajduje się na połowie wysokości skrzydła okiennego. To rozwiązanie ułatwia proces ich mycia. Dostępne modele mają różne wymiary, dzięki czemu bez trudu dopasujesz je do już istniejącej lub projektowanej wnęki, a także do wielkości pomieszczenia. Istnieją egzemplarze, które sprawdzą się w sypialni, ale będą też odpowiednie do łazienki. To m.in. zasługa ich odporności na wilgoć. Drugim bardzo popularnym typem okna połaciowego jest to uchylne na zewnątrz. Dlaczego warto się nim zainteresować? Ten typ okien samodzielnie się zamyka, co znacznie podnosi bezpieczeństwo użytkowe. Niestety okna uchylne sprawdzają się tylko w podwójnym zestawieniu co może być czasem dość kłopotliwe. Z pewnością warty uwagi punktem są konstrukcje uchylno–obrotowe, które łączą w sobie zalety okien uchylnych oraz okien obrotowych. Możemy je otwierać w dowolny sposób, a jedyną wadę jaką można im przypisać to fakt ich wysokiej ceny. 

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej