Pytania, które należy zadać przy zakupie nowego mieszkania Kraków

Jeśli zdecydowałeś się kupić nowe mieszkanie Kraków bezpośrednio od dewelopera w Krakowie, upewnij się, że uzyskałeś odpowiedzi na te pytania przed podpisaniem umowy.

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić nową nieruchomość. Możesz ją spersonalizować w trakcie budowy, łatwiej zorganizujesz przeprowadzkę, Twoi nowi sąsiedzi to przeważnie młodzi ludzie, a przede wszystkim możesz mieć pewność, że wszystko w środku jest nowe i w dobrym stanie.

deweloper Kraków

Nie wszyscy deweloperzy kierują się dobrymi intencjami, dlatego warto zadać kilka ważnych pytań przy zakupie nowego mieszkania. Musisz także wiedzieć co oznaczają odpowiedzi.

Dlaczego mam korzystać z usług prawnika lub banku polecanego przez dewelopera?

W niedawnym sondażu ponad 40% kupujących nowe mieszkania przyznało, że korzystało z usług prawnika zaproponowanego przez ich dewelopera/agenta sprzedaży. Ta wzajemna współpraca ma na celu przede wszystkim zarobek, a nie twoje dobro.

Możesz zdecydować się na skorzystanie z rekomendowanego radcy prawnego lub pożyczkodawcy hipotecznego, ale wybór takiego, który otrzymałeś od dewelopera, niekoniecznie pozwoli Ci zaoszczędzić czas lub uzyskać najlepszą ofertę. Wybierz swoje usługi, badając, porównując i wybierając odpowiednią dla siebie ofertę.

Czy koniecznie korzystać z pomocy prawnika?

Jest to twoja inwestycja życia, dlatego warto wydać od kilkuset do kilku tysięcy złotych więcej, co w odniesieniu do ceny nieruchomości stanowi jej ułamek, na prawnika specjalizującego się w umowach kupna nieruchomości. Wyjaśni on wszystkie wątpliwości, a także pomoże wyłapać wszystkie klauzule, które mogą narażać bezpieczeństwo Twojej inwestycji.

Kraków dewelope – poznaj swojego przyszłego budowniczego

Najprościej będzie jak sprawdzisz opinie o potencjalnym inwestorze w internecie. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło: deweloper Kraków opinie. Jednak musisz zwrócić uwagę czy owe opinie nie są po prostu pisane przez specjalistów na zamówienie. Jeśli kilka opinii jest negatywnych, konkretnie opisujących inwestora, a pozostałe są wręcz przesłodzone to wiedz, że coś jest na rzeczy. Warto również zasięgnąć języka wśród znajomych lub znajomych znajomych, u kogo kupowali swoje nieruchomości i jakie mają doświadczenia.

Kto jest właścicielem budynku?

W niektórych przypadkach Kraków deweloper może sprzedać budynki hurtowo innej agencji. Jaki to na wpływ ciebie? Cóż, Twój właściciel może decydować o wysokości opłaty za usługi i czynsz.

Zarządca nieruchomości może również ograniczyć Ci możliwość dokonywania jakichkolwiek zmian w Twoim mieszkaniu jak np. zmiany podłogi, wstawianie potrójnych szyb lub nowych drzwi wejściowych lub pobierać opłaty za zgody na remonty.

Z kim mam się skontaktować, jeśli coś jest nie tak z nieruchomością?

Często nowo wybudowane domy potrzebują trochę czasu na „osiedlenie się”. Zwykle zaleca się, aby nie wieszać rzeczy na ścianach przez co najmniej rok, a czasami nieprzestrzeganie tej porady może unieważnić gwarancję.

Dowiedz się dokładnie, z kim chciałbyś porozmawiać (imię i nazwisko oraz dane kontaktowe), jeśli wystąpią problemy z Twoją nową właściwością.

Zapytaj, co stanie się z Twoją gwarancją, jeśli zatrudnisz swoją ekipę do wykończenia mieszkania, jak długo obowiązuje gwarancja i co obejmuje.

Jakie inne koszty wiążą się z Twoim nowym mieszkaniem Kraków?

Opłaty za usługi, czynsze za grunt, koszty utrzymania… jeśli nie uwzględniłeś tych opłat w swoim kosztorysie, mogą one spowodować spory uszczerbek na twoim comiesięcznym budżecie domowym. Dowiedz się, jakie są te koszty, jak masz je opłacać i kiedy. Sprawdź również, jakie zasady dotyczą zmiany lub zwiększenia tych kosztów.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.