alltopbrands
Home Różności Pytania, które należy zadać przy zakupie nowego mieszkania Kraków

Pytania, które należy zadać przy zakupie nowego mieszkania Kraków

przez Redakcja
67 wyświetleń
deweloper Kraków

Jeśli zdecydowałeś się kupić nowe mieszkanie Kraków bezpośrednio od dewelopera w Krakowie, upewnij się, że uzyskałeś odpowiedzi na te pytania przed podpisaniem umowy.

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić nową nieruchomość. Możesz ją spersonalizować w trakcie budowy, łatwiej zorganizujesz przeprowadzkę, Twoi nowi sąsiedzi to przeważnie młodzi ludzie, a przede wszystkim możesz mieć pewność, że wszystko w środku jest nowe i w dobrym stanie.

deweloper Kraków

Nie wszyscy deweloperzy kierują się dobrymi intencjami, dlatego warto zadać kilka ważnych pytań przy zakupie nowego mieszkania. Musisz także wiedzieć co oznaczają odpowiedzi.

Dlaczego mam korzystać z usług prawnika lub banku polecanego przez dewelopera?

W niedawnym sondażu ponad 40% kupujących nowe mieszkania przyznało, że korzystało z usług prawnika zaproponowanego przez ich dewelopera/agenta sprzedaży. Ta wzajemna współpraca ma na celu przede wszystkim zarobek, a nie twoje dobro.

Możesz zdecydować się na skorzystanie z rekomendowanego radcy prawnego lub pożyczkodawcy hipotecznego, ale wybór takiego, który otrzymałeś od dewelopera, niekoniecznie pozwoli Ci zaoszczędzić czas lub uzyskać najlepszą ofertę. Wybierz swoje usługi, badając, porównując i wybierając odpowiednią dla siebie ofertę.

Czy koniecznie korzystać z pomocy prawnika?

Jest to twoja inwestycja życia, dlatego warto wydać od kilkuset do kilku tysięcy złotych więcej, co w odniesieniu do ceny nieruchomości stanowi jej ułamek, na prawnika specjalizującego się w umowach kupna nieruchomości. Wyjaśni on wszystkie wątpliwości, a także pomoże wyłapać wszystkie klauzule, które mogą narażać bezpieczeństwo Twojej inwestycji.

Kraków dewelope – poznaj swojego przyszłego budowniczego

Najprościej będzie jak sprawdzisz opinie o potencjalnym inwestorze w internecie. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło: deweloper Kraków opinie. Jednak musisz zwrócić uwagę czy owe opinie nie są po prostu pisane przez specjalistów na zamówienie. Jeśli kilka opinii jest negatywnych, konkretnie opisujących inwestora, a pozostałe są wręcz przesłodzone to wiedz, że coś jest na rzeczy. Warto również zasięgnąć języka wśród znajomych lub znajomych znajomych, u kogo kupowali swoje nieruchomości i jakie mają doświadczenia.

Kto jest właścicielem budynku?

W niektórych przypadkach Kraków deweloper może sprzedać budynki hurtowo innej agencji. Jaki to na wpływ ciebie? Cóż, Twój właściciel może decydować o wysokości opłaty za usługi i czynsz.

Zarządca nieruchomości może również ograniczyć Ci możliwość dokonywania jakichkolwiek zmian w Twoim mieszkaniu jak np. zmiany podłogi, wstawianie potrójnych szyb lub nowych drzwi wejściowych lub pobierać opłaty za zgody na remonty.

Z kim mam się skontaktować, jeśli coś jest nie tak z nieruchomością?

Często nowo wybudowane domy potrzebują trochę czasu na „osiedlenie się”. Zwykle zaleca się, aby nie wieszać rzeczy na ścianach przez co najmniej rok, a czasami nieprzestrzeganie tej porady może unieważnić gwarancję.

Dowiedz się dokładnie, z kim chciałbyś porozmawiać (imię i nazwisko oraz dane kontaktowe), jeśli wystąpią problemy z Twoją nową właściwością.

Zapytaj, co stanie się z Twoją gwarancją, jeśli zatrudnisz swoją ekipę do wykończenia mieszkania, jak długo obowiązuje gwarancja i co obejmuje.

Jakie inne koszty wiążą się z Twoim nowym mieszkaniem Kraków?

Opłaty za usługi, czynsze za grunt, koszty utrzymania… jeśli nie uwzględniłeś tych opłat w swoim kosztorysie, mogą one spowodować spory uszczerbek na twoim comiesięcznym budżecie domowym. Dowiedz się, jakie są te koszty, jak masz je opłacać i kiedy. Sprawdź również, jakie zasady dotyczą zmiany lub zwiększenia tych kosztów.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej