alltopbrands
Home Wnętrza Systemy drzwi przesuwnych – pomysł na nowoczesne wnętrze

Systemy drzwi przesuwnych – pomysł na nowoczesne wnętrze

przez Redakcja
79 wyświetleń
Systemy drzwi przesuwnych

System drzwi przesuwnych, drzwi składane czy też drzwi ukryte to nie tylko alternatywa dla drzwi tradycyjnych, ale także sposób na ciekawą aranżację i metoda podzielenia przestrzeni mieszkalnej. W ostatnim czasie takie rozwiązania są bardzo modne i uważane za przejaw stylowego urządzenia mieszkania czy też domu.

  1. Systemy drzwi przesuwnych – gdzie się sprawdzą?
  2. Jakie są zalety drzwi przesuwnych?
Systemy drzwi przesuwnych

Drzwi, podobnie jak inne elementy wyposażenia mieszkania, jeśli będą odpowiednio dobrane, mogą stanowić ciekawy element aranżacyjny. Drzwi przesuwne, drzwi składane i drzwi ukryte (stanowiące jakby integralną część ściany bez widocznych ościeżnic) to ukłon w stronę modernizmu i minimalizmu, a więc kierunków, które dziś charakteryzują modnie urządzone wnętrze. Poza estetyką, takie rozwiązania cechuje również wysoka funkcjonalność. A o tym wszystkim w dalszej części artykułu.

Systemy drzwi przesuwnych – gdzie się sprawdzą?

Systemy drzwi przesuwnych czy też drzwi ukryte, które stają się integralną częścią ściany są znakomitym sposobem na podzielenie przestrzeni mieszkalnej. Dzięki nim można w stylowy sposób oddzielić od siebie pomieszczenia o różnym przeznaczeniu. Na przykład garderobę od sypialni czy korytarz od salonu. Drzwi przesuwne sprawdzą się również przy wydzieleniu przestrzeni służącej na przykład za bibliotekę czy kącik relaksu. Systemy drzwi przesuwnych są wykorzystywane również w biurach, urzędach czy też muzeach. Dzięki temu, że prowadnice do drzwi przesuwnych występują w różnych opcjach możliwe jest dostosowanie drzwi przesuwnych czy też drzwi składanych do naszych potrzeb i do rozkładu oraz wielkości mieszkania. Możliwa jest na przykład zabudowa po skosie czy też forma dwu-, trzy- albo czteroskrzydłowa drzwi. Trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że okucia meblowe i akcesoria meblowe pozwalają na wykorzystanie drzwi przesuwnych w różnego rodzaju meblach, takich jak szafy czy też pawlacze. Uniwersalność zastosowania i możliwość wykorzystania płyt wykonanych z różnych materiałów osadzonych na prowadnicach wiąże się także z solidnością i wytrzymałością prowadnic.

systemy drzwi przesuwnych laguna
System Meblowy Duofold

Jakie są zalety drzwi przesuwnych?

Odpowiednio dobrane akcesoria meblowe i okucia meblowe pozwolą się nam cieszyć z zalet drzwi przesuwnych – czy to zastosowanych w meblach czy też do podziału przestrzeni mieszkalnej. Do zalet takich drzwi na pewno należą: stylowość, oszczędność miejsca (w porównaniu do zastosowania drzwi tradycyjnych), drzwi niezależnie od ich rozmiarów nie przytłaczają pomieszczenia (drzwi ukryte).

okucia meblowe laguna
System Ekofold

Drzwi przesuwne są odpowiednim rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie rozwiązania aranżacyjne w dobrym guście i dla których ważna jest funkcjonalność takich rozwiązań.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej