alltopbrands
Home Wnętrza Lampy stojące podłogowe – sposób na stylowe i funkcjonalne wnętrze bez wysiłku i remontów

Lampy stojące podłogowe – sposób na stylowe i funkcjonalne wnętrze bez wysiłku i remontów

przez Redakcja
171 wyświetleń
Lampy stojące podłogowe – sposób na stylowe i funkcjonalne wnętrze bez wysiłku i remontów
Lampy stojące podłogowe – sposób na stylowe i funkcjonalne wnętrze bez wysiłku i remontów

Lampy stojące podłogowe są niemalże standardem w projektach nowoczesnych wnętrz. Nie tylko rozświetlają przestrzeń. Dodają aranżacji wyrazistego, modowego charakteru i wprowadzają do pomieszczeń przytulny klimat. Pozwalają przeprowadzić metamorfozę bez wysiłku i remontu. Dlaczego lampy stojące stały się tak popularne? Jakie są aktualne trendy w segmencie lamp stojących pokojowych? I jak wybrać najlepszy model do swoich wnętrz? Odpowiadamy!

Lampy podłogowe to różnorodność wzorów i rodzajów

Segment lamp stojących podłogowych jest obecnie niezwykle rozbudowany. Zwiększony popyt inspiruje projektantów oświetlenia do wymyślania coraz to bardziej oryginalnych wzorów. W salonach oświetleniowych dostępne są zarówno nowoczesne lampy stojące, jak również modele bardziej klasyczne i eleganckie oraz utrzymane w wielu innych, modnych stylach, np. loftowym, skandynawskim czy glamour. Szeroki wybór ułatwia znalezienie lampy, która idealnie wpisze się w aranżację pod względem funkcjonalnym i estetycznym.

Lampy podłogowe oświetlają wnętrze w optymalny sposób

Lampy stojące podłogowe pełnią we wnętrzach różne funkcje. Na ogół odgrywają rolę oświetlenia punktowego oraz/lub dekoracyjnego, rzadziej głównego. Za pomocą odpowiednio dobranych lamp podłogowych można zbudować w pomieszczeniach niepowtarzalny klimat, podkreślić styl aranżacji i ożywić wystrój. Modele o takim przeznaczeniu posiadają abażury, które dobrze rozpraszają światło i zapewniają miękki, przyjemny blask. Na rynku znajdują się również lampy stojące do czytania, za pomocą których można efektywnie, punktowo oświetlić konkretny element lub obszar, np. blat biurka w strefie home office czy strony książki w kąciku czytelniczym.

Lampy podłogowe oferują wiele praktycznych funkcji

Lampy podłogowe nowoczesne mogą posiadać różne, niezwykle przydatne funkcje. Jedną z nich jest możliwość skierowania światła na określony punkt. Zapewniają ją ruchome klosze oraz/lub ramiona. Zwiększoną wygodę użytkowania oferują również modele z funkcją regulacji intensywności światła. Pozwalają one na realizację różnych scenariuszy oświetleniowych w zależności od bieżących potrzeb domowników. Warto wspomnieć także o innych, użytecznych rozwiązaniach, wdrażanych przez producentów oświetlenia podłogowego – na przykład o możliwości niezależnego uruchamiania poszczególnych punktów świetlnych albo o stosowaniu wypukłych soczewek, dzięki którym lampa rzuca na ścianę (lub wybraną strefę pomieszczenia) niezwykły, dwukolorowy blask.

Skrótowo o najnowszych trendach na rynku lamp podłogowych

Na koniec kilka słów o silniejszych trendach w projektowaniu lamp stojących podłogowych. Oświetlenie stojące na pewno zmierza w kierunku większej efektywności energetycznej. Coraz popularniejsze stają się lampy stojące LED – na żarówki LEDowe oraz z wbudowanym LEDem. Na topie utrzymuje się kreatywny minimalizm. Design lamp ma być maksymalnie prosty i maksymalnie oryginalny. Niezmiennie królują geometryczne kształty oraz naturalne materiały: drewno, bambus, rattan, metal czy len. Silnym trendem stała się personalizacja, czyli możliwość samodzielnego dopasowania lampy, jej wyglądu czy funkcjonalności, do indywidualnych potrzeb.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej