alltopbrands
Home Różności Zdrowotne właściwości grzybów

Zdrowotne właściwości grzybów

przez Redakcja
35 wyświetleń
Maczużnik Chinese medicine: Cordyceps sinensis

Chiński grzyb Cordyceps

Cordyceps, w Polsce znany pod nazwą Maczużnik,  jest gatunkiem grzyba, który rośnie na larwach motyli i owadów. Od wieków jest używany w medycynie tradycyjnej chińskiej i tybetańskiej jako środek wspomagający wątrobę, nerek i płuca oraz jako afrodyzjak.

Chiński grzyb Cordyceps Maczużnik
Precious traditional Chinese medicine: Cordyceps sinensis

Badania naukowe sugerują, że Cordyceps może mieć pozytywny wpływ na układ oddechowy, ponieważ może pomóc w leczeniu astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Może również zwiększać wydolność fizyczną poprzez poprawę sprawności tlenowej i zwiększenie produkcji ATP. Cordyceps może również mieć korzystny wpływ na układ immunologiczny, ponieważ może zwiększać liczbę białych krwinek i przyspieszać gojenie ran. Niektóre badania sugerują również, że Cordyceps może mieć działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające, co może pomóc w zapobieganiu chorobom serca i nowotworom.

Należy jednak pamiętać, że większość badań dotyczących zdrowotnych właściwości Cordyceps zostało przeprowadzona na zwierzętach lub w małych grupach ludzi, dlatego potrzeba więcej badań klinicznych, aby potwierdzić te wyniki. Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem suplementacji Cordyceps należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ może on interakcje z innymi lekami lub być nieodpowiedni dla osób z pewnymi schorzeniami.

Na czym polega mikrodawkowanie grzybów

Mikrodawkowanie to zastosowanie bardzo niskich dawek substancji psychodelicznych, takich jak psylocybina lub LSD, które nie powodują halucynacji, ale mogą mieć subtelne efekty psychologiczne i fizyczne. Mikrodawkowanie jest często stosowane w celu poprawy kreatywności, produktywności, zwiększenia samoświadomości i redukcji stresu.

Dawki stosowane w mikrodawkowaniu są znacznie niższe niż dawki powodujące halucynacje i różnią się w zależności od substancji. Przykładowo, dawka psylocybiny w mikrodawkowaniu może wynosić od 2 do 20 miligramów, podczas gdy dawka powodująca halucynacje to od 20 do 30 miligramów. Analogicznie dawka LSD w mikrodawkowaniu to od 0,1 do 1 miligramów, podczas gdy dawka powodująca halucynacje to od 75 do 150 miligramów.

Należy pamiętać, że mikrodawkowanie jest nadal nie do końca zbadane i nie ma jednoznacznych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności. Zanim podejmie się decyzję o spróbowaniu mikrodawkowania, należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą w dziedzinie psychodelików.

420 co to znaczy?

420 co to znaczy? Jest slangowym okrełleniem, które oznacza marihuanę lub palenie marihuany. Termin ten pochodzi z kalifornijskiej subkultury miłośników marihuany, która powstała w latach 70-tych. Według jednej z legend, termin “420” pochodzi od grupy przyjaciół, którzy spotykali się o godzinie 4:20 po południu, aby palić marihuanę. Innymi teoriami jest to, że kod ten miał oznaczać dzień w roku, kiedy najlepsze konopie są gotowe do zbiorów, lub też, że jest to policjantki kod oznaczający nielegalną działalność związaną z marihuaną. Obecnie, termin “420” jest używany na całym świecie jako ogólnie zrozumiały skrót dla marihuany lub palenia marihuany, a także 20 kwietnia jest obchodzony jako “Światowy Dzień Marihuany” przez miłośników tej rośliny.

Istnieje również podobne oznaczenie 920 oznaczający Międzynarodowy Dzień Magicznego Grzyba. Pod tą liczbą funkcjonuje również stowarzyszenie, którego celem jest zwiększanie świadomości wśród społeczeństwa o działaniu grzybów psylocybinowych. Propagowanie wiedzy 20 września, bo z tą datą związana jest liczba 920, może przybierać różne formy jak np.: psychodeliczna noc filmowa.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej