alltopbrands
Home Kuchnia Ile kosztuje remont małej kuchni? Ceny za metr

Ile kosztuje remont małej kuchni? Ceny za metr

przez Redakcja
205 wyświetleń
Ile kosztuje remont małej kuchni? Ceny za metr extraportfel

Wiele osób, planując remont kuchni, zastanawia się nad kosztami związanymi z takim przedsięwzięciem. Ceny materiałów budowlanych, mebli i sprzętu AGD mogą znacznie różnić się w zależności od wyborów i preferencji właściciela. Poniższy artykuł przedstawia orientacyjne ceny za metr kwadratowy remontu małej kuchni.

Materiały budowlane: od podstawy do wykończenia

Ceny materiałów budowlanych, takich jak płytki, farby czy tynk, mogą znacznie wpłynąć na końcowy koszt remontu. Wybierając produkty z niższej półki cenowej, możemy zapłacić od 100 do 200 zł za metr kwadratowy. Jednak luksusowe materiały mogą kosztować nawet 500 zł za metr kwadratowy lub więcej.

Meble kuchenne na wymiar czy gotowe zestawy?

Decydując się na meble na wymiar, musimy liczyć się z wyższym kosztem, który może wynieść od 1500 do 3000 zł za bieżący metr. Gotowe zestawy mebli są zazwyczaj tańsze i oscylują wokół 500-1000 zł za bieżący metr.

Sprzęt AGD: od standardu do luksusu

Koszty sprzętu AGD są bardzo zróżnicowane. Tanio możemy wyposażyć kuchnię już za 2000-3000 zł (lodówka, płyta, piekarnik). Jeśli jednak zależy nam na sprzęcie premium, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 10 000 zł lub więcej.

Instalacje hydrauliczne i elektryczne

Prace związane z instalacjami mogą pochłonąć od 100 do 300 zł za metr kwadratowy, w zależności od skomplikowania zadań i jakości materiałów.

Podłogi: od paneli po płytki

Wybór podłogi w kuchni to nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności. Ceny zaczynają się od 50 zł za metr kwadratowy w przypadku paneli, a kończą na około 200 zł za metr kwadratowy za płytki ceramiczne.

Oświetlenie: punkty świetlne i lampy

Oświetlenie może kosztować od 100 do 500 zł za punkt świetlny, w zależności od wyboru oprawy i źródła światła.

Koszty robocizny

Nie można zapomnieć o kosztach związanych z wynagrodzeniem ekipy remontowej. W zależności od regionu i doświadczenia fachowców, cena za metr kwadratowy pracy oscyluje w granicach 150-300 zł.

Remont małej kuchni to inwestycja, która może kosztować od kilku tysięcy do kilkunastu tysięcy złotych za metr kwadratowy. Kluczowe jest dokładne zaplanowanie budżetu i dokonanie świadomych wyborów materiałów i usług. Szukasz bezpiecznej i sprawdzonej pożyczki na remont. Skorzystaj z oferty od Extra Portfel.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej