alltopbrands
Home Wnętrza Jakie zalety mają lampy ścienne?

Jakie zalety mają lampy ścienne?

przez Redakcja
119 wyświetleń
lampy ścienne

Aby mieszkanie było naprawdę funkcjonalne, musi być odpowiednio oświetlone. Oprócz najczęściej wybieranych jako główne lamp wiszących, niezwykle ważne jest więc oświetlenie dodatkowe, w roli którego doskonale sprawdzają się lampy ścienne. To właśnie one sprawnie dzielą przestrzeń na strefy o różnej funkcjonalności, rozjaśniają zacienione miejsca czy po prostu stanowią ozdobę wnętrza. Co sprawia, że tak chętnie się na nie decydujemy? W naszym artykule poznasz najważniejsze zalety, które wyróżniają lampy ścienne na tle innego oświetlenia dodatkowego.

lampy ścienne

Współcześnie oferowane przez producentów lampy ścienne mogą wyróżniać się naprawdę interesującymi projektami. Dostawcy starają się bowiem przyciągnąć uwagę klientów i odpowiedzieć na ich najważniejsze oczekiwania i potrzeby. Na rynku pojawiły się więc kinkiety utrzymane w ponadczasowym, minimalistycznym stylu, które wykonano z najbardziej pożądanych obecnie materiałów: metalu, drewna i szkła. Design to jednak nie jedyna ich zaleta – przekonaj się, co jeszcze je wyróżnia.

Lampy ścienne – zalety

Jedną z głównych zalet, za które użytkownicy doceniają lampy ścienne dostępne w sklepie Artera, jest sprawne łączenie funkcjonalności i estetyki. Nie da się ukryć, że oferty współczesnych producentów są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie, zyskując nie tylko doświetlenie wybranej przestrzeni, ale także interesującą ozdobę wnętrza. Co więcej, kinkiety same w sobie stanowią dekorację, ale mogą również podkreślić wybrane elementy znajdujące się we wnętrzu. Wielu ludzi zaznacza obecność pamiątek z podróży czy ukochanych obrazów, montując lampy bezpośrednio pod lub nad nimi i kierując na nie strumień światła.

Kinkiety

Nowocześni użytkownicy zwracają również uwagę na kompaktowe rozmiary kinkietów. Lampy ścienne to rozwiązanie odpowiadające potrzebom właścicieli niedużych mieszkań, czyli sporej części młodego pokolenia, które obecnie skupia się na kupieniu własnego kąta. Nie mają sobie równych w małych pomieszczeniach, gdzie duże lampy wiszące wpływałyby negatywnie na komfort poruszania się. To doskonałe rozwiązania do korytarzy i na klatki schodowe.

Kinkiety

Okazuje się również, że wybrane modele lamp ściennych mogą zastępować oświetlenie główne lub inne jego rodzaje. Wybierając kinkiety z wysięgnikiem, zyskujesz precyzyjnie doświetloną przestrzeń – takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się tam, gdzie potrzebna jest kontrola nad kierunkiem padania światła. Można zdecydować się na nie w niedużym domowym gabinecie, gdzie z powodzeniem zastępują typowe lampki biurkowe. Sprawdzają się również w sypialni, gdzie zamontowane po dwóch stronach łóżka mogą być wykorzystywane jak standardowe lampki nocne i służyć podczas wieczornego czytania.

lampy ścienne

Nie da się ukryć, że nowoczesne lampy ścienne cechuje interesujący design. Producenci starają się bowiem nadążać za modą i śledzić zmieniające się potrzeby współczesnych użytkowników. Dzięki temu są w stanie zaproponować rozwiązania, które nie tylko pięknie się prezentują, ale także pełnią zróżnicowane funkcje. Okazuje się bowiem, że na rynku dostępne są obecnie m.in.:

  • lampy ścienne z kloszem otwartym w stronę sufitu – dzięki efektowi odbicia skutecznie rozjaśniają nawet duże przestrzenie,
  • lampy ścienne z kloszem skierowanym ku podłodze – te w głównej mierze służą budowaniu atmosfery i doskonale sprawdzają się np. w sypialni czy salonie,
  • lampy ścienne z kloszem otwartym w obie strony – można stosować je jako ozdobę ścian w jednym kolorze, a sprawdzają się szczególnie tam, gdzie metraż nie pozwala na montaż większych rozwiązań.

Nie da się zaprzeczyć, że wśród tak wielu propozycji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

lampy ścienne

Za co jeszcze doceniamy lampy ścienne? To jedne z tych rozwiązań, po które chętnie sięgają szczególnie właściciele domów jednorodzinnych. Istnieją bowiem kinkiety wewnętrzne i zewnętrzne, które można stosować np. przy drzwiach wejściowych. Cały projekt budynku zyskuje w ten sposób pożądaną spójność, a mieszkańcy mogą cieszyć się miłym dla oka efektem już od samego progu.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej