alltopbrands
Home Wnętrza Meble drewniane. Czemu warto je wybrać?

Meble drewniane. Czemu warto je wybrać?

przez Redakcja
94 wyświetleń
Meble Drewniane meble białe regał sosnowy
Meble Drewniane meble białe regał sosnowy

Chociaż na rynku dostępne są meble z płyty meblowej, popularność tych z litego drewna nadal nie słabnie. Mimo że te pierwsze są znacznie tańsze, wielu klientów wciąż świadomie wybiera droższe wersje drewniane. Powodów takiego stanu rzeczy jest naprawdę sporo. Jednym z najważniejszych są z całą pewnością względy wizualne. Meble drewniane świetnie się prezentują, wiele modeli jest tak uniwersalnych, że właściwie nigdy nie wychodzą z mody. Jak się jednak okazuje, lista zalet mebli drewnianych na tym wcale się nie kończy. Dlaczego więc warto się na nie zdecydować? Jakie trendy w branży meblarskiej są aktualnie najpopularniejsze?

  1. Regał sosnowy. Przyjazne środowisku meble
  2. Meble białe z drewna. Bezpieczne dla zdrowia
  3. Meble drewniane. Wytrzymałość i łatwa pielęgnacja

Regał sosnowy. Przyjazne środowisku meble

W czasie globalnego kryzysu klimatycznego nasze wybory zakupowe (począwszy od codziennych zakupów spożywczych, kosmetycznych i chemicznych, a kończąc na meblach) powinny uwzględniać to, w jakim stopniu wpłyniemy na stan środowiska naturalnego. Meble drewniane pod tym względem wypadają naprawdę dobrze. Po pierwsze dlatego, że drewno to naturalny, odnawialny surowiec, którego zrównoważona produkcja nie jest szkodliwa dla przyrody. Po drugie zaś do tego, że substancje chemiczne używane do wytwarzania mebli z płyt wiórowych w ich przypadku nie są konieczne.

Meble białe z drewna. Bezpieczne dla zdrowia

Dla wielu klientów kluczowym argumentem za wyborem produktów takich jak regał sosnowy czy wykonane z litego drewna pozostałe meble może okazać się aspekt zdrowotny. Wykorzystywane do produkcji tanich mebli płyty wiórowe nie są obojętne dla naszego zdrowia, a użyte w ich produkcji kleje i żywice mogą uwalniać do powietrza szkodliwe substancje. Szczególnie niebezpieczne okazuje się to w przypadku dzieci, osób starszych oraz cierpiących na schorzenia układu oddechowego. Naturalne drewno takiego zagrożenia nie tylko nie powodują, ale też nie stwarzają ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych. Nie ma przy tym znaczenia, czy chodzi o meble białe, czy też modele, w których widoczne jest naturalne usłojenie drewna.

Meble drewniane. Wytrzymałość i łatwa pielęgnacja

Wiele osób na kupno mebli drewnianych decyduje się również ze względu na ich wytrzymałość. Jeśli tylko będziemy się o nie prawidłowo troszczyć, bez większych problemów przetrwają nawet 100 lat, chociaż na świecie jest mnóstwo doskonale zachowanych, jeszcze starszych mebli. Nie bez znaczenia jest również ich pielęgnacja, która nie wymaga dużego wysiłku i opiera się na tanich, łatwo dostępnych środkach. Sprawdź również autorskie uchwyty z marmurem Polskiej produkcji.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej