alltopbrands
Home Remont Jak zamontować półkę w domu bez narzędzi remontowych?

Jak zamontować półkę w domu bez narzędzi remontowych?

przez Redakcja
92 wyświetleń
Jak zamontować półkę w domu bez narzędzi remontowych?

Chcąc powiesić półkę lub dekorację ścienną – obraz, zegar lub inną ozdobę – wcale nie trzeba korzystać z inwazyjnych metod i sięgać po wiertarkę czy młotek! Dzięki nowoczesnym akcesoriom można wykonać to zadanie o wiele szybciej i nie uszkadzając ściany. Wystarczy postawić na samoprzylepne śruby, gwoździe oraz taśmy montażowe. Jak je wykorzystać i dlaczego warto je mieć zawsze pod ręką?

Jak zamontować półkę w domu bez narzędzi remontowych?

Montowanie półki bez narzędzi? To możliwe!

Dzięki wspomnianym akcesoriom mocowanie półek oraz innych ściennych gadżetów stało się proste i bezinwazyjne. To jednak nie wszystko – jest ono też o wiele bardziej estetyczne i pozwala na dokonanie zmian w dowolnym momencie. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby zdemontować lub przewiesić dekoracje w inne miejsce czy nawet do innego pomieszczenia. Aby jednak montaż półki był trwały i bezpieczny, należy pamiętać o kilku wskazówkach:

  • trzeba dostosować rodzaj wybieranych akcesoriów montażowych do wagi półki wraz z jej planowanym obciążeniem,
  • jeśli półka mocowana jest na taśmie, musi być wyposażona w tylną płytę – to właśnie ona zapewnia wystarczająco dużą powierzchnię styku ze ścianą,
  • płytką, wąską półkę, która nie odstaje mocno od ściany, można zamontować na samoprzylepnych śrubach – mają one regulowaną wysokość, a ich ewentualny demontaż nie zostawia śladu.
  • przed montażem warto też upewnić się, że ściana, na której planujemy umieścić dekoracje nadaje się do klejenia. Niektóre powierzchnie, takie jak tapety czy delikatny tynk, mogą nie utrzymać dużego obciążenia. Są też materiały, które zapobiegają przywieraniu kleju, na przykład farby z wysoką klasą odporności na ścieranie. Nie są one rekomendowanym podłożem samoprzylepnego mocowania.

Samoprzylepne gwoździe i śruby – jak należy z nich korzystać?

Chcąc dowiedzieć się, jak zamontować półkę, warto najpierw sprawdzić, czy jest ona wyposażona w dużą powierzchnię, która będzie stykać się ze ścianą – jeśli tak, można w tym przypadku zastosować taśmę dwustronną. To dobre rozwiązanie, gdy przewiduje się stały montaż oraz większe obciążenia. Do lżejszych dekoracji ściennych można wykorzystać samoprzylepne gwoździe. Sprawdzą się one do mocowania lekkich dekoracji, obrazów i zdjęć w ramkach, luster czy zegarów. Dzięki temu z łatwością można odmienić wystrój pomieszczenia – bez inwazyjnych prac remontowych i używania narzędzi!

Dlaczego warto wybrać samoprzylepne akcesoria montażowe?

Jeśli mocowanie półek – niewidoczne i bezinwazyjne – ma przebiec sprawnie, należy stawiać na sprawdzone akcesoria. Wśród nich można wymienić wspomniane już gwoździe i śruby, a także taśmy montażowe. Ich niewątpliwą zaletą jest szeroka gama rozwiązań, zapewniających wysoką przyczepność na różnych powierzchniach – również chropowatych czy śliskich. Dzięki temu taki sposób montażu można wykorzystać w wielu pomieszczeniach, mocując półkę na zabawki w pokoju dziecięcym, regał na przyprawy w kuchni czy organizer na kosmetyki w łazience. Możliwości są nieograniczone – wystarczy wybrać odpowiednie, sprawdzone akcesoria.

Prosty montaż ściennych dekoracji? Przydadzą się akcesoria samoprzylepne!

Zastanawiając się, jak zamocować półkę do ściany bez użycia narzędzi, należy sprawdzić rozwiązania alternatywne – samoprzylepne śruby i taśmy montażowe to strzał w dziesiątkę. Z tym zadaniem poradzi sobie każdy, nie trzeba bowiem ani doświadczenia, ani specjalistycznych sprzętów. Wystarczy odpowiednio dobrać akcesoria montażowe, wybrać miejsce na ścianie i przystąpić do pracy. Efekt? Stabilnie wiszące dodatki ścienne, które ozdobią wnętrze!

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej