alltopbrands
Home Meble Meble drewniane – przedstawiamy system Feniks i Avenir

Meble drewniane – przedstawiamy system Feniks i Avenir

przez Redakcja
91 wyświetleń
Feniks wnetrze

Komplety mebli z drewna zwracają uwagę na jego piękny rys słojów, zapach i różnorodność barw. Tego surowca używa się zarówno przy aranżacji wnętrz mieszkalnych, jak i sklepowych. Te meble drewniane łączą w sobie atmosferę przytulności i elegancji. Dowiedzmy się, czym różnią się od siebie dwie kolekcje mebli drewnianych

Kilka słów o drewnie

Drewno to z pewnością najstarszy surowiec używany do produkcji mebli. Pierwsze drewniane meble pojawiły się już w starożytnej Grecji, Rzymie i Egipcie. Stoły, krzesła i skrzynie dodatkowo zdobiono, wklejając we wgłębienia drewna płytki z minerałów. Znano nawet sztukę forniru, czyli naklejania cienkich płatów naturalnego  drewna wysokiej jakości na drewno mniej szlachetne. Dziś nadal wykorzystujemy różne gatunki drewna do produkcji mebli, ze względu na trwałość, szeroką dostępność i szlachetny wygląd. Popularne są drewniane meble sosnowe. Obecnie stylowe meble drewniane znajdują zastosowanie nie tylko we wnętrzach mieszkalnych, do produkcji stołów, szaf, krzeseł czy łóżek. Z powodzeniem zdobią także wnętrza sklepowe. Dobrze wyglądają w sklepach odzieżowych, obuwniczych, z żywnością ekologiczną, ogrodniczych. Przykładem może być drewniany mebel – regał na owoce i warzywa, lada sklepowa czy drewniany stolik na ubrania z kolekcji mebli drewnianych z litego drewna.

Feniks – komplet mebli z drewna paulownia

Feniks - komplet mebli z drewna paulownia

Kolekcja Feniks – nowoczesne meble z litego drewna, to meble wykonane z elementów łączących drewno i metal. Co konkretnie zawiera? Do wyboru mamy różne rodzaje mebli: półki na ścianę, regały naścienne, stojak na ubrania, kostki sklepowe ze szlachetnego materiału tj. drewna paulownia. Są to drewniane meble modułowe, pozwalające na dowolne dobieranie elementów. Jeśli w naszym sklepie potrzebujemy meble z litego drewna – stojaków na ubrania i regałów, a półek niekoniecznie, nie będzie żadnego problemu. Każdy element mebli drewnianych zakupimy osobno, a postawione obok siebie będą tworzyć spójną całość i idealne rozwiązanie dla każdego wnętrza.

Wyjątkowo solidne meble drewniane Feniks to meble wykonane z drewna paulownia. Drewno to jest odporne na wilgoć i nie pęka, przy jednoczesnej lekkości. Stosuje się go do produkcji mebli, nart, desek surfingowych i instrumentów muzycznych. Barwę drewna paulownia można określić jako połączenie miodowego i jasnobrązowego koloru. Można więc powiedzieć, że to klasyczny odcień mebli drewnianych do każdego wnętrza. Metal jest tu obecny w ramionach owalnych, listwach naściennych, uchwytach do płyty i zawieszkach.

Kolekcje mebli drewnianych Avenir – meble z litego drewna

Meble drewniane AVENIR

Podobnie jak w systemie Feniks, w Avenirze solidne drewniane meble spotykają się z metalem. Dzięki temu otrzymujemy stylowe meble drewniane  z litego drewna o naturalnej estetyce, z solidną, metalową podstawą. Zastosowano tu drewno jesionowe. Jesion to drewno trwałe, ciężkie i wytrzymałe na zginanie. Dawniej służyło do wytwarzania broni rycerskiej. Dziś używa się go do produkcji parkietów, schodów, krzeseł, mebli i nart. Jest jednym z najczęściej stosowanych gatunków drewna w meblarstwie,oprócz drewna dębowego. Jesion ma kolor jasnożółty, słomkowy, o wyraźnych słojach. Natomiast metalu użyto do produkcji modułu przyściennego, rur i drążków. Całość tworzy solidne, nowoczesne drewniane meble do salonu lub do każdego wnętrza.

Kupując nowoczesne meble drewniane od producenta z wieloletnią tradycją, mamy pewność, że otrzymujemy produkt z prawdziwym drewnem. W ten sposób zyskujemy meble drewniane odporne na zniszczenie, zabezpieczone przed wilgocią i bez wad.

W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesne  meble drewniane AVENIR i FENIKS – meble z drewna do każdego pomieszczenia. Z pewnością meble drewniane z litego drewna nadają indywidualny styl w domu, jadalni, sypialni, sklepie na długie lata. Z powodzeniem zapewnią niepowtarzalny klimat i przytulną atmosferę każdego wnętrza.

https://www.abm.com.pl/system-sklepowy-feniks

Sklep internetowy zaprasza https://wyposazamysklepy.pl/system-sklepowy-avenir

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej