alltopbrands
Home Dekoracje Gdzie szukać designerskich lamp do domu?

Gdzie szukać designerskich lamp do domu?

przez Redakcja
54 wyświetleń
Lampy pełnią kluczową rolę w każdej aranżacji. Decydują o funkcjonalności, charakterze i atmosferze wnętrza. Jeśli zależy Ci na designerskich lampach do domu, istnieje wiele miejsc, w których można znaleźć inspirujące i oryginalne modele. Zapomnij więc o sieciowych sklepach meblowych i marketowych produktach. Warto ośmielić się zboczyć z utartych ścieżek zakupowych...

Lampy pełnią kluczową rolę w każdej aranżacji. Decydują o funkcjonalności, charakterze i atmosferze wnętrza. Jeśli zależy Ci na designerskich lampach do domu, istnieje wiele miejsc, w których można znaleźć inspirujące i oryginalne modele. Zapomnij więc o sieciowych sklepach meblowych i marketowych produktach. Warto ośmielić się zboczyć z utartych ścieżek zakupowych…

Lampy o rzeczywiście unikatowym charakterze można kupić przede wszystkim:

  • w sklepach, które współpracują z niezależnymi projektantami i manufakturami,
  • na platformach aukcyjnych,
  • w multibrandowych serwisach sprzedażowych,
  • w galeriach sztuki współczesnej,
  • na targach oświetleniowych,
  • na tzw. pchlich targach,
  • bezpośrednio od twórców.

Poszukaj sklepu z designerskimi meblami i lampami

Wizyta w sklepach specjalizujących się w sprzedaży designerskich artykułów do domu to doskonały sposób na znalezienie wyjątkowej lampy do łazienki, salonu i każdego innego pomieszczenia. Sprzedający często współpracują z cenionymi, polskimi i zagranicznymi projektantami oraz niewielkimi manufakturami, dostarczając unikatowe i stylowe produkty (nierzadko handmade) w naprawdę dobrych cenach. Zapoznaj się z propozycjami zarówno sklepów stacjonarnych, ja i internetowych. Warto zwrócić szczególną uwagę na miejsca wyspecjalizowane w sprzedaży oświetlenia. Znajdziesz w nich lampy wiszące i sufitowe, kinkiety oraz lampy podłogowe i stołowe w wielu wariantach.

Upoluj artystyczną lampę w galerii sztuki

Marzysz o lampie, która wzbogaci Twoją aranżację o prawdziwe dzieło sztuki? Odwiedź galerię sztuki! W takich miejscach obrazy, rzeźby i inne dzieła nie tylko są prezentowane, ale często także sprzedawane. Niektóre galerie posiadają w ofercie designerskie lampy to nie tylko dekoracje. Warto dopytać o najbliższą wystawę dedykowaną projektom oświetleniowym. Jeśli nawet nie uda Ci się kupić lampy, to zapoznasz się z najnowszymi trendami, poobcujesz ze sztuką, poznasz ciekawych ludzi i znajdziesz sporo inspiracji. 

Skarbnicą lamp są także platformy e-commerce

Znane serwisy aukcyjne i platformy e-commerce są źródłem inspiracji i gotowych, designerskich rozwiązań oświetleniowych. Znajdziesz tam lampy od znanych, renomowanych marek i niezależnych projektantów, produkty nowe i używane, klasy ekonomicznej, średniej i premium. Dostęp do światowego rynku zwiększa szanse na upolowanie ideału.  

Odwiedź targi oświetleniowe

Podczas odbywających się w dużych miastach targów oświetlenia, projektanci, producenci i marki prezentują swoje flagowe i najnowsze dzieła. Dla odwiedzających to świetna okazja do zapoznania się z portfolio wielu różnych firm, porozmawiania z twórcami i kupienia kreatywnie zaprojektowanej lampy w lepszej cenie. Warto sprawdzić w Google, kiedy i w jakim mieście odbywają się najbliższe targi dedykowane oświetleniu.

Znajdź zabytkowe lampy na targu staroci lub w antykwariacie

Jeśli poszukujesz oryginalnej lampy vintage albo urządzasz wnętrza w stylu retro, klasycznym lub eklektycznym, koniecznie odwiedź pchli targ oraz/lub pobliskie antykwariaty. Możesz natrafić na wyjątkowej urody, zabytkowe modele, zwłaszcza lampy stołowe i kinkiety, które nadal są w dobrym stanie wizualnym i technicznym. Już sam proces poszukiwań jest ekscytującą przygodą.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej