alltopbrands
Home Kuchnia 7 sposobów na zagospodarowanie przestrzeni między szafkami w kuchni

7 sposobów na zagospodarowanie przestrzeni między szafkami w kuchni

przez Redakcja
410 wyświetleń
płytki ceramiczne do kuchni płytki heksagon

Aranżacja w kuchni musi być praktyczna i ergonomiczna, a przy tym spójna stylistycznie. Zadanie nie jest proste, ale mamy do wyboru tak wiele rozwiązań, że z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego. Przeanalizujmy, jak możemy zagospodarować przestrzeń nad blatem.

płytki ceramiczne do kuchni płytki heksagon

Przeglądając propozycje na wykończenie miejsca między blatem a szafkami, najlepiej skupiajmy się na tych, które są odporne na wilgoć i temperaturę, a do tego łatwo utrzymać je w czystości. Mamy do wyboru całkiem sporo możliwości, które te wymagania te spełniają.

1. Płytki ceramiczne

płytki typu heksagon do kuchni i łazienki

Po kwadratowe albo prostokątne płytki sięga się od lat. Jednak mamy do dyspozycji znacznie więcej możliwości. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na płytki typu heksagon. Wizualnie przypominają plaster miodu i z powodzeniem możemy zastąpić nimi zwykłe płytki ceramiczne. Są w wielu rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Nad blatem dobrze wygląda kolorowa mozaika, ale równie imponująco prezentują się płytki większe i jednokolorowe. Inne ciekawe płytki do kuchni cieszące się coraz większą popularnością, to arabeski czy wyglądem przypominające rybią łuskę.

2. Szklane panele

Równie praktycznym i efektownym zarazem rozwiązaniem są panele ścienne. Szkło daje ogromne możliwości aranżacyjne – pod taflą szkła może znajdować się dowolna grafika, obraz czy wzór. Oznacza to, że łatwo możemy wybrać coś, co idealnie uzupełni wystrój. Ze względu na to, że szkło będzie narażone na wysokie temperatury, najlepiej sięgnąć po szkło hartowane.

3. Płyta laminowana

Kolejną opcją jest płyta laminowana. Może przypominać wizualnie drewno, jednak jest od niego znacznie odporniejsza i łatwiej utrzymać ją w czystości. Poza tym jest znacznie tańsza niż gdybyśmy mieli zakupić lite drewno. A jeśli zamierzamy iść w kierunku drewna, pamiętajmy, że musi być odpowiednio zaimpregnowane.

4. Cegła

Do wnętrza industrialnego, minimalistycznego i nowoczesnego możemy pokusić się także o cegły. Fenomenalnie wyglądają nad blatem i wcale nie muszą być w swoim tradycyjnym rdzawym odcieniu. Zamiast prawdziwej cegły możemy wykorzystać płytki, które ją przypominają. Mogą być na przykład białe lub czarne.

5. Kamień i beton

W industrialnych wnętrzach liczy się prostota i surowość. Dla tego śmiało możemy brać pod uwagę pojawienie się na ścianach kuchni okładzin z kamienia lub betonu. Doskonale skomponuje się to z najważniejszymi elementami tego stylu aranżacyjnego.

6. Tynk dekoracyjny

Są osoby, które decydują się na tynk dekoracyjny. Kolor właściwie może być dowolny, podobnie zresztą, jak faktura, ale pamiętajmy o właściwościach tego typu struktur. Jeśli taki wariant nam odpowiada i to jest właśnie to, czego szukamy, to koniecznie pod warunkiem, że postawimy na dobrą impregnację.

7. Blacha

Blacha jest jednym z innowacyjnych i mało znanych pomysłów, jednak osoby, które się na nią decydują, szybko ją doceniają. Nie tylko jest trwała i łatwo ją czyścić, ale także niezwykle efektowna. W ramach ciekawostki – mając blachę na ścianie, magnesy z karteczkami już nie będą musiały być na lodówce.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej