Na co zwrócić uwagę, szukając idealnej lampy?

Niezależnie od tego, czy szukasz oprawy oświetleniowej, która ozdobi Twój salon, nada ton w jadalni lub doda charakteru innemu pomieszczeniu w domu, lampy Edo to najlepszy wybór, który zrobi duże wrażenie. Marka Edo prócz stylów nowoczesnych i przejściowych oferuje stale rozszerzającą się gamę projektów opraw. Oprócz stylu i materiałów, przy wyborze idealnej lampy należy wziąć pod uwagę wiele innych czynników, w tym rozmiar, moc światła, typ źródła światła, opcje ściemniania i inne.

lampy Edo
Lampa wisząca LACRI OV 3xE27 czarna pozłacana EDO777182 EDO Cena: 199,99 zł

Na co zwrócić uwagę, szukając idealnej lampy EDO?

Oprócz stylu, trzema głównymi czynnikami decydującymi o wyborze lampy są: rozmiar / skala, kierunek strumienia świetlnego oraz sterowanie (ściemnianie). Zamontowanie zbyt dużego lub zbyt małego oświetlenia może spowodować nie proporcjonalny wygląd Twojej przestrzeni. 90 centymetrowa lampa wisząca pośrodku pokoju z 20 centymetrowym kloszem będzie wyglądała wyjątkowo nisko i dziwnie. Jeśli kupisz coś zbyt małego, to te oświetlenie może wydawać się przyćmione przez pomieszczenie. W razie wątpliwości lepiej Błądzić przy większym rozmiarze.

oświetlenie marki Edo
Lampa wisząca ALAMBRA SORO 3xE27 czarna EDO777195 EDO
Cena: 158,99 zł

Aby ustawić lampę sufitową tak, aby była centralnym punktem pomieszczenia (wszędzie tam, gdzie nie jest instalowana nad stołem lub blatem) należy:

  1. Zmierz długość i szerokość pomieszczenia w centymetrach
  2. Dodaj te dwie liczby do siebie.
  3. Podziel sumę przez 30
  4. Wynik powinien być w przybliżeniu średnicą żyrandola w centymetrach.

Powyższa wskazówka nie jest idealnym rozwiązaniem, ale jest dobrym punktem wyjścia w doborze odpowiedniej lampy wiszącej.

lampy marka Edo
Lampa wisząca FERRUM White SQ E27 żelazna biała matowa EDO777177 EDO Cena: 49,99 zł

Należy również upewnić się, że światło wychodzące z lampy EDO jest dla nas przyjemne. Nie ma nic gorszego niż siedzenie przy stole w jadalni z blaskiem jasnej żarówki padającej na twoją twarz. W jakim kierunku zmierza światło? Czy żarówki są ukryte lub odsłonięte? Jeśli żarówki są odsłonięte, należy rozważyć dodanie ściemniacza do lampy, aby kontrolować moc światła.

Jakie trendy w oświetleniu warto wybrać?

Aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd i design, należy zwrócić uwagę na wykończeniach z satyny niklu lub chromu. Wykończenia z brązu są częściej spotykane w oprawach przejściowych, które łączą elementy projektu zarówno ze stylów tradycyjnych, jak i współczesnych. Szeroki wybór nowoczesnych lamp znajdziesz na lampy EDO. znajdziemy Nowoczesne wzornictwo jest skierowane w stronę chromu i niklu satynowego. Czyste linie z minimalną ilością ozdobnych dekoracji również potrafią dodać stylu. Wykończenie i materiały  lamp marki EDO powinny również uzupełniać inne wykończenia przestrzeni.

oświetlenie lampy Edo
Lampa wisząca VIRGO E27 czarna pozłacana EDO777200 EDO Cena: 89,99 zł

Lampy LED’owe? Nie inaczej!

Współcześni projektanci i producenci oświetlenia jak EDO codziennie oferują nowe i niesamowite lampami LED. Technologia LED poprawiła się tak bardzo, że często nie można odróżnić oprawy LED od tradycyjnej żarówki. Jeszcze lepiej – niektórzy projektanci oświetlenia wolą teraz projektować za pomocą diod LED, po prostu dlatego, że dają naprawdę wyjątkowe możliwości projektowe! Diody LED są tak małe, że projektanci nie muszą martwić się o ukrycie źródła światła. Oznacza to znacznie większą swobodę eksperymentowania z formą, funkcją i materiałem. Oprócz elastyczności projektowej, inne zalety oświetlenia LED to zwiększona wydajność i niezawodność, co przekłada się na znaczne oszczędności energii i kosztów. 

oświetlenie Edo marka Edo
Punktowa oprawa sufitowa natynkowa SKAND 3 Black 3xGU10 IP20 okrągła czarna potrójna EDO777107 EDO Cena: 109,59 zł
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.