alltopbrands
Home Wnętrza Na co zwrócić uwagę, szukając idealnej lampy?

Na co zwrócić uwagę, szukając idealnej lampy?

przez Redakcja
36 wyświetleń

Niezależnie od tego, czy szukasz oprawy oświetleniowej, która ozdobi Twój salon, nada ton w jadalni lub doda charakteru innemu pomieszczeniu w domu, lampy Edo to najlepszy wybór, który zrobi duże wrażenie. Marka Edo prócz stylów nowoczesnych i przejściowych oferuje stale rozszerzającą się gamę projektów opraw. Oprócz stylu i materiałów, przy wyborze idealnej lampy należy wziąć pod uwagę wiele innych czynników, w tym rozmiar, moc światła, typ źródła światła, opcje ściemniania i inne.

lampy Edo
Lampa wisząca LACRI OV 3xE27 czarna pozłacana EDO777182 EDO Cena: 199,99 zł

Na co zwrócić uwagę, szukając idealnej lampy EDO?

Oprócz stylu, trzema głównymi czynnikami decydującymi o wyborze lampy są: rozmiar / skala, kierunek strumienia świetlnego oraz sterowanie (ściemnianie). Zamontowanie zbyt dużego lub zbyt małego oświetlenia może spowodować nie proporcjonalny wygląd Twojej przestrzeni. 90 centymetrowa lampa wisząca pośrodku pokoju z 20 centymetrowym kloszem będzie wyglądała wyjątkowo nisko i dziwnie. Jeśli kupisz coś zbyt małego, to te oświetlenie może wydawać się przyćmione przez pomieszczenie. W razie wątpliwości lepiej Błądzić przy większym rozmiarze.

oświetlenie marki Edo
Lampa wisząca ALAMBRA SORO 3xE27 czarna EDO777195 EDO
Cena: 158,99 zł

Aby ustawić lampę sufitową tak, aby była centralnym punktem pomieszczenia (wszędzie tam, gdzie nie jest instalowana nad stołem lub blatem) należy:

  1. Zmierz długość i szerokość pomieszczenia w centymetrach
  2. Dodaj te dwie liczby do siebie.
  3. Podziel sumę przez 30
  4. Wynik powinien być w przybliżeniu średnicą żyrandola w centymetrach.

Powyższa wskazówka nie jest idealnym rozwiązaniem, ale jest dobrym punktem wyjścia w doborze odpowiedniej lampy wiszącej.

lampy marka Edo
Lampa wisząca FERRUM White SQ E27 żelazna biała matowa EDO777177 EDO Cena: 49,99 zł

Należy również upewnić się, że światło wychodzące z lampy EDO jest dla nas przyjemne. Nie ma nic gorszego niż siedzenie przy stole w jadalni z blaskiem jasnej żarówki padającej na twoją twarz. W jakim kierunku zmierza światło? Czy żarówki są ukryte lub odsłonięte? Jeśli żarówki są odsłonięte, należy rozważyć dodanie ściemniacza do lampy, aby kontrolować moc światła.

Jakie trendy w oświetleniu warto wybrać?

Aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd i design, należy zwrócić uwagę na wykończeniach z satyny niklu lub chromu. Wykończenia z brązu są częściej spotykane w oprawach przejściowych, które łączą elementy projektu zarówno ze stylów tradycyjnych, jak i współczesnych. Szeroki wybór nowoczesnych lamp znajdziesz na lampy EDO. znajdziemy Nowoczesne wzornictwo jest skierowane w stronę chromu i niklu satynowego. Czyste linie z minimalną ilością ozdobnych dekoracji również potrafią dodać stylu. Wykończenie i materiały  lamp marki EDO powinny również uzupełniać inne wykończenia przestrzeni.

oświetlenie lampy Edo
Lampa wisząca VIRGO E27 czarna pozłacana EDO777200 EDO Cena: 89,99 zł

Lampy LED’owe? Nie inaczej!

Współcześni projektanci i producenci oświetlenia jak EDO codziennie oferują nowe i niesamowite lampami LED. Technologia LED poprawiła się tak bardzo, że często nie można odróżnić oprawy LED od tradycyjnej żarówki. Jeszcze lepiej – niektórzy projektanci oświetlenia wolą teraz projektować za pomocą diod LED, po prostu dlatego, że dają naprawdę wyjątkowe możliwości projektowe! Diody LED są tak małe, że projektanci nie muszą martwić się o ukrycie źródła światła. Oznacza to znacznie większą swobodę eksperymentowania z formą, funkcją i materiałem. Oprócz elastyczności projektowej, inne zalety oświetlenia LED to zwiększona wydajność i niezawodność, co przekłada się na znaczne oszczędności energii i kosztów. Oświetlenie schodów to dodatkowe ułatwienie – szczególnie w nocy, kiedy nie chcesz zapalać głównego światła, by nie pobudzić innych domowników. Znajdź takie, które będzie pasowało do Twojego wnętrza. Szeroki asortyment jest dostępny na stronie kupujledy.pl.

oświetlenie Edo marka Edo
Punktowa oprawa sufitowa natynkowa SKAND 3 Black 3xGU10 IP20 okrągła czarna potrójna EDO777107 EDO Cena: 109,59 zł

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej