5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając firany do salonu

Nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale gdy firany do salonu są odpowiednio dobrane to właśnie one tworzą pomieszczenie. Na odpowiedni dobór firan składa się m.in. kwestia koloru i materiału, długości, a także wykonanie na zamówienie w porównaniu z gotowymi do kupienia firankami online. 

Firany do salonu

Kolor i Tkanina firan do salonu

Tkanina jest istotną częścią wyboru firan, ponieważ materiał będzie decydować o tym, jak dobrze będą one funkcjonować i wyglądać w miarę upływu czasu. Jeśli są zbyt ciężkie, mogą się nieodpowiednio fałdować, zbyt lekkie mogą nie opadać tak jak należy. W przypadku gdy najpierw chcemy zamówić próbkę to warto zamiast darmowej o wymiarach 10 cm x 10 cm wydać trochę więcej i kupić co najmniej dwu metrowy kawałek materiału. Mniejszy kawałek może nie odzwierciedlać prawdziwego wyglądu i zachowania materiału.

firanki

Tkaniny z czasem blakną od światła słonecznego. Jeśli salon jest mocno nasłoneczniony, mądrze jest unikać zbyt ciemnych kolorów, ponieważ mają one tendencję do szybszego blaknięcia.

Firany do salonu

Zanim wyjmiesz centymetr do mierzenia, zdecyduj, jak wysoko nad oknem mają się zacząć firany. Firanki wiszące w salonie wyżej niż okno dają poczucie wysokiego pomieszczenia. Projektanci często zawieszają zasłony około 20 centymetrów nad ramą okna, lecz czasem aby uzyskać mocniejszy efekt wyższego salonu również zawieszają firanki do salonu znacznie wyżej.

Zmierz okna od góry (plus dodatkowe centymetry wysokości, od której będą zwisać firany) do podłogi. Aby uzyskać bardziej tradycyjny wygląd, z lekko pomarszczonymi firankami na podłodze, dodaj dodatkowe 5 – 8 centymetrów. Z kolei aby uzyskać nowoczesny, wyrazisty wygląd, firana powinna ledwo dotykać podłogi.

Firany do salonu

Mierząc szerokość okna, dodaj od 10 do 20 centymetrów po obu stronach, aby firany do salonu całkowicie zasłaniały całe okno. Jeśli planujesz użyć zasłon, aby odciąć się od słońca, te dodatkowe centymetry na obwodzie również pomogą zablokować wszelkie wpełzające światło. Najlepiej użyj materiału tzw. zaciemniającego, które nie przepuszcza światła nawet w 90%.

firanki

Firany do salonu szyte na miarę

Firany do salonu szyte na miarę oferują wiele korzyści: możesz dostosować wymiary do rozmiaru okna i stworzyć dopasowany wygląd, jak idealnie dopasowany garnitur. Niestandardowe firanki mają nieskończone możliwości projektowania, od materiału po styl. Jednak z tymi opcjami wiąże się znaczna różnica w cenie w porównaniu z gotowymi firanami do salonu.

szycie Firan do salonu

Firanki do prania w pralce, a czyszczenie tylko na sucho.

Zdecyduj, czy zamierzasz kupić zasłony tylko do prania chemicznego, czy też takie z możliwością prania w pralce. Jaka to różnica? Otóż możesz zepsuć wysokiej jakości zasłony, próbując je umyć samodzielnie. Firany do salonu, które można bez obaw prać w pralce są pożądane np. przez alergików, których styl życia wiąże się z nieskazitelną czystością.

Jeśli zamierzasz sama zaprojektować swoje zasłony warto sięgnąć po wskazówki na profesjonalnych portalach zajmujące się tą tematyka jak na przykałd na https://misty-white.pl/jakie-firany-do-salonu-wybrac/

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.