alltopbrands
Home Różności Kupno nowego mieszkania od dewelopera – odbiór techniczny

Kupno nowego mieszkania od dewelopera – odbiór techniczny

przez Redakcja
26 wyświetleń
Kupno nowego mieszkania od dewelopera - odbiór techniczny

Otrzymanie kluczy do nowego królestwa to długo wyczekiwany moment dla każdej osoby, która kupiła swoje nowe mieszkanie. Jest to jeden z końcowych etapów procesu zakupu mieszkania. Pamiętaj jednak, że przed odebraniem kluczy będziesz musiał przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania. Odbiór mieszkania Kraków – najlepiej zrobić z doświadczonym inżynierem, aby uniknąć przykrych niespodzianek. 

Odbiór techniczny mieszkania w Krakowie

Odbiory mieszkań w Krakowie

Odbiór techniczny to nic innego jak przegląd techniczny Twojego nowego mieszkania, podczas którego sprawdzisz, czy nie ma żadnych usterek lub problemów technicznych. W większości przypadków może to wiązać się z przekazaniem kluczy, jednak nie zawsze tak jest. Zazwyczaj odbiór techniczny jest ostatnim krokiem przed odbiorem kluczy, a poświęcenie mu należytej uwagi może uchronić kupującego przed przyszłymi stratami finansowymi związanymi z koniecznością przeprowadzenia napraw i prac konserwacyjnych.

Odbiór techniczny następuje po uzyskaniu przez dewelopera pozwolenia na użytkowanie –  dokumentu potwierdzającego, że budynek został wybudowany zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego i nie ma przeciwwskazań do jego użytkowania. 

Odbiór mieszkania z inżynierem w Krakowie

Kupno nowego mieszkania od dewelopera - odbiór techniczny

Podczas odbioru technicznego kupujący ma możliwość sprawdzenia stanu mieszkania i sprawdzenia, czy standard wykończenia spełnia jego oczekiwania. Innymi słowy, jest to czas, aby sprawdzić, czy w ścianach i podłogach nie ma dziur, pęknięć, czy okna i parapety zostały ustawione równo, a media i kanalizacja są zrobione prawidłowo itp. Pamiętaj, że przy odbiorze technicznym może Ci towarzyszyć ekspert z zewnątrz, który z łatwością wykryje wszelkiego rodzaju usterki i sprawdzi dla Ciebie jakość mieszkania. Wszystkie wady i problemy należy wypisać w protokole z odbioru, co zobowiązuje dewelopera do odpowiedzi w terminie 14 dni. Deweloper jest również zobowiązany do naprawy i usunięcia wszelkich usterek w terminie 30 dni od podpisania protokołu, chyba że poda inny termin na usunięcie wad wraz z uzasadnieniem przedłużenia. Taka sytuacja może mieć miejsce np. gdy odbiór techniczny odbywa się w okresie zimowym, a prace, które należy wykonać w celu usunięcia zidentyfikowanych problemów wymagają innych warunków atmosferycznych lub w przypadku, gdy naprawa jest uzależniona od czas realizacji materiałów np. szyby okienne. Dlatego odbiory mieszkań w Krakowie najlepiej przeprowadzić z doświadczonym inżynierem.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej