alltopbrands
Home Wnętrza Siatki sznurkowe – rodzaje, parametry, gdzie kupić. Podpowiadamy

Siatki sznurkowe – rodzaje, parametry, gdzie kupić. Podpowiadamy

przez Redakcja
64 wyświetleń
Zielona siatka budowlana na rusztowaniu

Siatka sznurkowa jest produktem przydatnym w różnych sytuacjach. Pozwala na skuteczne zabezpieczenie zwierząt, ludzi, jak również budynków. Jak dokonać dobrego wyboru? Co będzie lepsze, siatka sznurkowa na metry czy może jednak na wymiar?

Siatki sznurkowe – rodzaje

Jest wiele rodzajów siatek sznurkowych. To jednak nie oznacza, że znalezienie tej właściwej stanowi duży problem. Aby zawęzić poszukiwania, wystarczy określić, jaką dokładnie funkcję będzie pełnić.

Najczęściej kupowane siatki sznurkowe to m.in. te zabezpieczające. Znajdują zastosowanie na balkonach i tarasach, ale nie tylko. Wśród tych produktów można znaleźć też budowlane (wykorzystywane choćby na rusztowaniach) czy transportowe.

Na tym oczywiście lista się nie kończy. Na rynku dostępne są ponadto siatki sznurkowe:

  • na woliery,
  • rolnicze i sadownicze,
  • ogrodnicze (np. na tunele foliowe lub stosowane w szklarniach),
  • przemysłowe.

Nie ma wątpliwości, że każdy znajdzie potrzebny mu produkt.

Siatka sznurkowa na metry i na wymiar – istotne parametry

Jednym z najważniejszych parametrów w tym przypadku jest rozmiar. Siatka sznurkowa na metry powoli ustępuje tej przygotowanej na konkretny wymiar. Wszystko z uwagi na znacznie lepsze dopasowanie. Trzeba pamiętać, że tylko wtedy produkt będzie należycie spełniał swoje zadanie, a więc zabezpieczał ludzi czy obiekty.

Co więcej, siatki sznurkowe na wymiar nie wymagają docinania. Pozwalają też uniknąć łączenia elementów, aby całkowicie osłonić dane miejsce. Ich montaż przebiega szybciej i znacznie łatwiej.

Dodatkowe parametry siatki sznurkowej

Siatka pleciona sznurkowa musi być dodatkowo wykonana z solidnego materiału. Najlepiej, jeśli będzie odporny na wilgoć, promienie UV, i różne uszkodzenia mechaniczne. Tym właśnie wyróżniają się polipropylen i polietylen.

Inne ważne parametry to splot oraz grubość. Poza tym siatka sznurkowa musi mieć odpowiednio duże oczka. Renomowani producenci dają ponadto możliwość samodzielnego wyboru koloru. Ma to znaczenie w kwestii estetyki.

Zielona siatka budowlana na rusztowaniu

Gdzie kupić siatki sznurkowe?

Po takie produkty należy zgłosić się do renomowanego producenta. Zadba o każdy szczegół, aby zamówione siatki sznurkowe spełniały wszystkie oczekiwania. Z pewnością będzie to zakup na wiele sezonów, odporny na niekorzystne czynniki.

Skorzystanie z usług profesjonalnej i doświadczonej firmy to dobre rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy mają problem z dokonaniem wyboru. Eksperci zapewnią fachowe doradztwo i pomogą w znalezieniu idealnej siatki sznurkowej. Warto dodać, że sprawdzony producent oferuje dodatkowo montaż, a nawet serwis – o nic nie trzeba się więc martwić.

Interesuje Cię wytrzymała i dobrze dopasowana siatka pleciona sznurkowa? Wybierz Symar i znajdź właściwy produkt, niezależnie od zastosowania.

Sprawdź Podobne Posty

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej