Malowanie ścian – jak przygotować się do odnowienia pomieszczenia?

Pomalowanie ścian to jeden z najprostszych sposobów na to, aby odświeżyć wygląd wnętrz. Jest to tanie rozwiązanie, które zazwyczaj można przeprowadzić bez potrzeby zatrudniania fachowców. Zanim jednak przystąpisz do malowania ścian, powinieneś odpowiednio się do tego przygotować.

  1. Przygotowanie pomieszczenia do malowania
  2. Jakie narzędzia są potrzebne?
  3. Jak przygotować podłoże?
Malowanie ścian
Przygotowanie pomieszczenia do malowania

Ważne jest nie tylko przygotowanie niezbędnych narzędzi oraz pomieszczenia, które będzie malowane, ale też zadbanie o uzyskanie odpowiedniego podłoża. Dzięki temu malowanie stanie się prostsze, a farba będzie dobrze przylegała do ściany.

Przygotowanie pomieszczenia do malowania

Uporządkowanie wnętrza pomieszczenia to pierwsza rzecz, od której należy zacząć przygotowania. Podstawą jest ściągnięcie firanek oraz obrazów i innych ozdób ze ścian. W miarę możliwości warto przenieść wszystkie meble do innego pomieszczenia. Jeżeli jednak jest to niemożliwe, można po prostu wszystko przesunąć na środek i przykryć folią malarską. Ostatnim krokiem powinno być zabezpieczenie lub zdemontowanie kontaktów i gniazdek.

Jakie narzędzia są potrzebne?

Podczas wizyty w sklepie z farbami nie można zapomnieć o kilku niezbędnych narzędziach. Ważny jest zarówno pędzel (warto zastanowić się nad wałkiem i kupić kilka zapasowych końcówek), kuweta na farbę, taśma maskująca, folia do zabezpieczenia sprzętów oraz mieszadło do farb, które można przymocować do wiertarki lub wkrętarki. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz sobie pracy, ale też dużo lepiej wymieszasz farbę, co ułatwi jej nakładanie. Przeczytaj więcej porad na temat malowania ścian na stronie: https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/malowanie-scian-i-sufitow-porady-dla-poczatkujacego-malarza, gdzie znajdziesz informacje na temat przygotowywania pomieszczenia, narzędzi oraz ścian. Warto się z nimi zapoznać, aby malowanie ścian przebiegało sprawnie i bez problemów.

Jak przygotować podłoże?

Jeżeli chcesz przeprowadzić odnowienie pomieszczenia, malowanie to doskonały wybór. Zanim jednak zaczniesz malować ściany, upewnij się, że podłoże jest odpowiednio przygotowane. Jeżeli na ścianie znajdują się rysy lub dziury, jest to doskonały moment, aby je wyeliminować. Można do tego wykorzystać gotowe masy szpachlowe, które szybko schną. Wystarczy więc nanieść niewielką ilość masy na dziurę i odczekać aż zaschnie. Na koniec pozostaje tylko przetrzeć całość papierem ściernym. Nie zajmie ci to dużo czasu, a jednocześnie sprawi, że malowanie pomieszczeń odmieni wystrój wnętrz w sposób, z którego będziesz zadowolony.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.