Plisy okienne – dlaczego to lepsze rozwiązanie niż zwykłe rolety?

Plisy okienne coraz częściej zastępują zwykłe rolety. I nie ma w tym nic dziwnego, są równie praktyczne, a przy tym prezentują się fenomenalnie. Roleta plisowana to doskonały wybór do każdego wnętrza. Zobaczmy, jak dopasować ją do aranżacji i czym kierować się przy jej kupnie.

Plisy okienne - dlaczego to lepsze rozwiązanie niż zwykłe rolety?

Dobór odpowiednich osłon okiennych to klucz do komfortu oraz stylowego wyglądu wnętrza. To niezbędny element wyposażenia każdego wnętrza. Takie osłony to przede wszystkim najlepszy sposób na zapewnienie sobie prywatności. Równie istotna jest także to, że z ich pomocą możemy regulować jasność pomieszczeń wedle własnych potrzeb. Nie da się też ukryć, że osłony okien mają też bardzo duży wpływ na estetykę aranżacji danego pomieszczenia. Dlatego też warto wybrać do swojego domu takie, które jednocześnie będą funkcjonalne i pozwolą stworzyć wspaniałą kompozycję. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na plisy okienne. Czym różnią się one od klasycznych rolet? Sprawdźmy, czy to rzeczywiście dobry wybór. 

Plisy okienne — czym różnią się od zwykłych rolet? 

Plisy okienne to rodzaj rolet stosowanych wewnętrznie, który zdobywa ostatnio coraz większą popularność. Nie tylko skutecznie chroni przed słońcem i wzrokiem ciekawskich spojrzeń, ale i tworzy bardzo ciekawy efekt dekoracyjny. Można zastosować je do okien dachowych, zwykłych, a także do drzwi tarasowych. To doskonała alternatywa dla klasycznych rolet. Czym plisa okienna się od nich różni? Przede wszystkim wyglądem oraz sposobem podnoszenia i zasłaniania. Zwykła roleta zamontowana jest bowiem na rolce, za pomocą której można zwijać i rozwijać materiał. Plisy do okien działają natomiast zupełnie inaczej. W ich przypadku tkanina pracuje w sposób wachlarzowy, tworząc tym samym niezwykle wyjątkowy i bardzo ciekawy efekt. W przeciwieństwie do klasycznych, które po rozwinięciu są całkiem proste. 

Rolety plisowane — wady i zalety 

Roleta plisowana sprawdza się fantastycznie w roli osłony okiennej. To rozwiązanie ma szereg zalet, a bez wątpienia największą z nich jest oczywiście wspomniana już wcześniej estetyka. Nie da się przejść obok niej obojętnie, ponieważ bardzo wyróżnia się na tle znanych nam już modeli osłon. Wachlarzowy układ powoduje bowiem, że stanowią one wspaniałą dekorację zarówno okien, jak i całego wnętrza. Ich piękny design plis sprawia, że pomieszczenie zyskuje niepowtarzalnego charakteru. 

Dużym atutem jest także to, że plisy okienne można z łatwością regulować. Dzięki temu z łatwością dopasowujemy je do własnych potrzeb. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim fakt, że regulacja jest w ich przypadku obustronna. Możemy więc opuszczać i podnosić rolety zarówno od dołu, jak i od góry, co w przypadku innych rodzajów zasłon nie jest możliwe. 

A co z wadami? Czy roleta plisowana w ogóle je ma? Właściwie jedyną taką rzeczą jest brak odporności na wilgoć, która może zbierać się na oknach. Jednak ten problem dotyczy wszystkich rolet i zasłon. 

Jak wybrać idealne plisy do okien? 

Kupując plisy do okien, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście dopasowanie odpowiednich wymiarów, a także wybór wzoru i koloru tkaniny. Kolejną sprawą jest sposób montażu. Rolety polisowane dostępne są w dwóch wariantach — inwazyjnej i nieinwazyjnej. Plisy do okien inwazyjne mocowane są bezpośrednio do ramy okna, przy czym niezbędne jest wykonanie nawierceń. Nieinwazyjne zaś nie wymagają podobnych działań. Wystarczy po prostu zawiesić je za pomocą specjalnych zaczepów. Taka roleta plisowana to doskonały wybór na przykład do wynajmowanego mieszkania. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.