Gdzie sprawdzają się kinkiety i plafony sufitowe?

Nowoczesne oświetlenie dostępne dzisiaj w sklepach to naprawdę szeroki wachlarz różnorakich kolorów i form. Żyjemy więc w wygodnych czasach, w których naprawdę każdy klient znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb, niezależnie od preferowanego stylu. Warto o tym pamiętać, gdy planujemy oświetlenie do swojego domu – by ostatecznie nie okazało się, że zdecydowaliśmy się wyłącznie na standardowe lampy wiszące i kilka podłogowych. Warto postawić również na coś zupełnie innego, np. kinkiety czy plafony sufitowe. Podpowiadamy, w których pomieszczeniach się sprawdzą.

kinkiety i plafony sufitowe

Nowoczesne kinkiety i plafony to doskonałe uzupełnienie dla oświetlenia głównego. Okazuje się jednak, że w niektórych pomieszczeniach mogą zupełnie je zastąpić! Aby dobrze wybrać lampy do swojego wnętrza, warto dokładnie przemyśleć, jakim metrażem dysponujemy i na jakim efekcie nam zależy. W każdym pomieszczeniu najlepiej jest postawić na zróżnicowane źródła światła, by podnieść jego funkcjonalność i zyskać pełną kontrolę nad panującą we wnętrzu atmosferą. Gdzie więc warto postawić na kinkiety lub plafony?

Kinkiety – lampy do gabinetu

kinkiety

Zwróć uwagę, że domowy gabinet to przestrzeń twojej pracy – bardzo ważne jest zapewnienie oświetlenia punktowego, które będziesz mógł skierować bezpośrednio na przestrzeń roboczą. Nietrudno więc się domyślić, że nowoczesne kinkiety z wysięgnikami mogą w nim zupełnie zastąpić światło górne. Są dobrym wsparciem dla oczu podczas wytężonej pracy i wprowadzają do wnętrza sprzyjającą jej atmosferę (a niezwykle ważne jest to, jakie towarzyszy ci samopoczucie!). To szczególnie istotne, jeśli będziesz musiał pracować po godzinach czy w czasie dnia standardowo wolnego.

kinkiety

Lampy do gabinetu muszą być przede wszystkim bardzo praktyczne. To właśnie w tym miejscu skupiasz się nad bardzo ważnymi dla ciebie rzeczami. Istotne jest, by nie tylko towarzyszyło ci dobre samopoczucie, ale przede wszystkim mógł swobodnie dostrzec wszystko, co istotne. Właśnie dlatego rekomendujemy kinkiety z wysięgnikami z oferty sklepu Artera, które umożliwiają precyzyjnie sterowanie kierunkiem i mocą światła. Dzięki temu będziesz mógł dostosowywać je do zmieniających się w ciągu dnia potrzeb.

lampy nowoczesne

Pamiętaj również, że na twoją wydajność w czasie pracy wpływa również twoje samopoczucie. Właśnie dlatego warto zadbać, by gabinet był miejscem, w którym po prostu dobrze się czujesz – w końcu spędzasz w nim nierzadko więcej niż 8 godzin dziennie. Na szczęście nowoczesne kinkiety to nierzadko oryginalne lampy ścienne wpisujące się w obecnie modne trendy aranżacyjne. Oferty sklepów oświetleniem są bardzo bogate, dlatego nie decyduj zbyt pochopnie – szukaj modelu, który w pełni trafi w twoje gusta.

lampy nowoczesne

Warto jednak podkreślić, że kinkiety sprawdzają się również jako lampy do salonu. To szczególna przestrzeń, w której niezwykle istotne jest wyznaczenie poszczególnych stref funkcjonalnych (zwłaszcza w sytuacji, gdy to przestrzeń wspólna dla kuchni, jadalni i salonu). Lampy ścienne mogą wspierać cię podczas wieczornego czytania ulubionych książek czy tworzyć atmosferę do oglądania filmów i seriali. Oferują przyjemne dla oka stonowane światło, które doceniamy po całym dniu w pracy.

Plafony sufitowe – gdzie na nie postawić?

kinkiety

Płaskie lampy sufitowe, czyli właśnie plafony, przez bardzo długi czas kojarzyły się nam wyłącznie z oświetleniem do łazienki. Można jednak zauważyć, że w ostatnich latach przyjmują zupełnie inną formę – są jednocześnie funkcjonalne i piękne. Właśnie dlatego coraz chętniej wybieramy je do innych pomieszczeń w naszych mieszkaniach. Najczęściej pojawiają się w przedpokoju, sypialni czy niskim salonie.

kinkiety

Warto zauważyć, że nowoczesne plafony mogą przyjmować naprawdę różnorakie formy, które potrafią zachwycić. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się industrialne lampy przysufitowe, które wykorzystują stal i naturalne materiały. Wszechobecne jeszcze kilka lat temu szło jest zastępowane przez tkaniny i drewno. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie naprawdę przyjemnej atmosfery do wnętrza – doskonale sprawdzają się więc w sypialni czy salonie. Plafony są jednym z lepszych rozwiązań do niskich pomieszczeń, gdzie lampy wiszące optycznie zmniejszają przestrzeń.

kinkiety
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.