Jak dobrać plakat do wnętrza?

Jednym z największych współczesnych trendów w aranżacji wnętrz jest dekorowanie ścian za pomocą różnych plakatów. Nie tylko wyglądają nowocześnie i stylowo, ale często pomagają ukryć różne mankamenty przestrzeni. Dziś chcę podzielić się z Wami kilkoma pomysłami, jak udekorować plakatami i jakimi zasadami się kierować, aby zrobić to z powodzeniem.

Reprodukcje i kopie obrazów

1. Poczucie niedokończenia

Mówiąc o najnowszych trendach, wielu projektantów stosuje podsłuchiwany w pracowniach artystów trik: w ogóle nie wieszać obrazów na ścianach. Jak na zdjęciu powyżej, plakat z mapą konstelacji jest po prostu oparty o ścianę, co w rzeczywistości jest bardzo oryginalnym pomysłem; oprócz tego, że jest elementem o wartości dekoracyjnej, zapisuje ważne informacje o szczególnym momencie w życiu, ponieważ można go dostosować, aby zaznaczyć wybraną datę. W ten sposób możesz przearanżować zdjęcia w zależności od nastroju, nie psując ścian gwoździami.

modne plakaty

Jeśli obrazy są wystarczająco duże, można je położyć bezpośrednio na podłodze. Obrazy można również umieścić i nałożyć na konsolę lub komodę. Opcjonalnie możesz zainstalować półkę wzdłuż ściany i wykorzystać ją do wyeksponowania swoich plakatów wraz z różnymi przedmiotami artystycznymi i statuetkami. Duży wybór reprodukcje i kopie obrazów oraz modnych plakatów znajdziemy na stronie Plakaty-i-reprodukcje.pl

2. Wzajemna harmonia

Możesz pogrupować różne plakaty, aby stworzyć galerię ścienną – stworzy to wrażenie ciągłości i przepływu. Grupowanie podobnych obiektów to dobrze znana sztuczka projektowa, która zawsze działa. Możesz użyć tych samych ramek do swoich plakatów, aby połączyć je w jedną galerię.

Reprodukcje i kopie obrazów

Jeśli wolisz bardziej tradycyjny wygląd, użyj plakatów o tym samym motywie i tym samym rozmiarze: stworzą wrażenie harmonii, jeśli zawisną nad sofą lub stołem jadalnym. Możesz zgrupować je w 3 i powiesić w jednym rzędzie, jeśli masz niski sufit, lub zgrupować je w 4 lub 6 i powiesić w dwóch rzędach, jeśli sufit jest wysoki.

3. Symetria i asymetria

Istnieje również możliwość aranżowania kompozycji poprzez mieszanie rozmiarów i kształtów: symetrycznie i asymetrycznie. W takim przypadku rozważ ogólny temat lub styl. W niektórych przypadkach odpowiednie są kontrastujące opcje.

Reprodukcje i kopie obrazów

W asymetrycznym układzie użyj plakatów o różnych rozmiarach z jedną ogólną fabułą. Aby kompozycja nie została naruszona, odległości między plakatami nie powinny być duże (7-10 cm). Asymetryczny układ zawsze dodaje pomieszczeniu dynamiki i energii.

modne plakaty do salonu

Obrazy, plakaty czy zdjęcia o tych samych wymiarach i ramkach doskonale nadają się do symetrycznej aranżacji. Ta metoda dobrze równoważy wnętrze, czyniąc je rygorystycznym i stabilnym. Zobaczcie, jak wykorzystałem układ symetryczny do dekoracji przedpokoju w moim ostatnim projekcie. Możesz także kierować się zasadą roju, kiedy obrazki, plakaty lub zdjęcia są ułożone wokół jednego głównego obrazu.

4. naprawienie wad pokoju

Za pomocą odpowiednio umieszczonych plakatów można wyróżnić różne strefy w obrębie jednej przestrzeni. Jeśli chcesz zwiększyć wysokość sufitu, obrazy powinny być umieszczone pionowo. Dzięki poziomej pozycji plakatów możesz wizualnie zwiększyć długość ściany. Do wnętrz z masywnymi meblami używaj plakatów o dużych rozmiarach: małe obrazki po prostu się tam zgubią.

plakaty

Czarno-białe obrazy, ułożone w asymetrycznym porządku, będą dobrze wyglądać w domowym gabinecie ustawionym nad biurkiem. Nie będą odwracać uwagi od Twojej pracy, ale zapewnią niezbędny odpoczynek dla Twoich oczu, zwłaszcza jeśli spędzasz wiele godzin przed komputerem.

5. Znajdź właściwe miejsce

Inną ważną kwestią jest to, że musisz znaleźć odpowiednie miejsce na obraz w pokoju. Generalnie nie ma ograniczeń, ale nie w pobliżu telewizora! Tradycyjnie dobre miejsca na plakaty małych i średnich rozmiarów znajdują się nad konsolą, kominkiem, sofą lub wezgłowiem. Możesz również stworzyć specjalną niszę z oświetleniem LED, które przyciągnie dodatkową uwagę do ekspozycji plakatów. Duże, przewymiarowane obrazy, nie lubią otoczenia z meblami czy innymi dziełami sztuki i wymagają dużo neutralnej przestrzeni.

Reprodukcje i kopie obrazów

6. Radość kontemplacji

Rozmieszczając plakaty w pokoju, kieruj się najbardziej podstawową zasadą: obserwacja powinna być komfortowa. Stosuj się do regulaminu muzeum: eksponaty są ustawione tak, aby odległość od podłogi do środka obrazu wynosiła 152 cm. Według standardów europejskich może wynosić 160 cm.

modny plakat
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.