Jak wybrać najlepszy dla siebie materac?

Jak wybrać materac oparty na swoim stylu spania?

Czy wiesz, że dobry wypoczynek w nocy może pomóc wzmocnić układ odpornościowy, zmniejszyć podatność na choroby, a nawet pobudzić metabolizm? Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego materaca.

jak dobrać odpowiedni materac

Co ciekawe, sposób snu (na plecach, brzuchu lub boku) może mieć wpływ na jakość snu. Oto kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci wybrać materac na podstawie pozycji do spania

Materac to bardzo ważna rzecz

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy człowiek poświęca średnio jedną trzecią życia na sen. W tym czasie nasze ciało i umysł nie tylko odpoczywają, ale przede wszystkim regenerują się. Jest to bardzo ważny proces, wpływający zarówno na nasze samopoczucie, jak i oczywiście zdrowie. Zadbaj więc o to, aby sen odbywał się w odpowiednich warunkach – a podstawą dobrego wypoczynku jest wygodne łóżko i dopasowany materac do Twoich parametrów. 

Jeśli wstając rano nie czujesz się wypoczęty, a wręcz przeciwnie, wszystko Cię boli to może być sygnał, że przyczyną naszych dolegliwości jest niewygodne łóżko lub materac. 

Materace do spania na plecach

jak dobrać odpowiedni materac

Najlepsze są materace o średniej twardości. Jeśli nie możesz jeszcze zmienić materaca, umieść poduszkę pod nogami, aby lepiej wyprostować plecy.
Prawidłowe ułożenie szyi i pleców sprzyja rozluźnieniu mięśni i zdrowemu oddychaniu. Z tego powodu materace wysokoleastyczne są doskonałym wyborem.

Materace do spania na brzuchu

jak dobrać odpowiedni materac

Osoby śpiące na brzuchu często odczuwają nacisk na stawy i mięśnie. Miękki materac dopasowujący się do ciała, taki jak materac piankowy pomoże złagodzić punkty nacisku.
Poduszki nie są zalecane dla śpiochów na brzuchu. Ale jeśli musisz jej użyć, wybierz bardzo cienką poduszkę, która delikatnie amortyzuje i podtrzymuje.

Materace do spania na boku

Osoby śpiące na boku mają tendencję do częstszych zmian pozycji w nocy, co może być objawem mniejszego komfortu. Zbyt twardy materac może wywierać nacisk na ramiona i biodra, a zbyt miękki może powodować nieprawidłowe ustawienie kręgosłupa. Polecanymi modelami są materace kieszeniowe, lateksowe. Możesz je kupić w internetowym sklepie meblowym GrainGold. Sprawdź i wybierz najbardziej wygodny materac dla siebie.

Bez względu na to, jaki rodzaj materaca wybierzesz, upewnij się, że wybierasz model, który odpowiada Twoim zapotrzebowaniom. Może to pomóc przedłużyć żywotność materaca i zapewnić komfort, zapewniając jednocześnie wspaniały nocny wypoczynek.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.