Kamień dekoracyjny – naturalna elewacja kamienna

Moda na wykończenia kamieniem naturalnym nie przemija. Wiele osób decyduje się na pokrycie budynku płytkami kamiennymi. Taka elewacja jest o wiele bardziej trwała niż tradycyjna, która po roku, dwóch, trzech latach traci na wizerunku. Pielęgnacja kamienia naturalnego nie jest zbyt skomplikowana. Wystarczy raz na kilka lat dokonać impregnacji. Dom pokryty naturalnym kamieniem elewacyjnym przez lata będzie wyglądał elegancko i zjawiskowo. Inwestycja w taką naturalną elewację na pewno zwróci się po kilku latach. Poza tym, nie trzeba się martwić i zastanawiać, czy już odnawiać elewację, czy jeszcze nie.

Kamień dekoracyjny - naturalna elewacja kamienna

Kamień naturalny na budynku to wygodne rozwiązanie. Montaż jest bezproblemowy. Podobnie jak pielęgnacja. Dobrze zaimpregnowany kamień naturalny nie niszczy się i nie brudzi, drobny kurz osiadający na nim, zostaje usunięty nawet przez najdrobniejszy deszcz. Należy tylko systematycznie prowadzić impregnację, przynajmniej raz na pięć lat.

Właściwości izolacyjne i ochrona przed wilgocią

Kamień naturalny znany jest z właściwości izolacyjnych. W okresie jesiennym i zimowym w budynku jest o wiele cieplej, niż bez elewacji z kamienia naturalnego. Pozwala to na oszczędności w budżecie domowym. Z kolei w porze letniej, szczególnie gdy są upały i jest bardzo gorąco, w budynku jest chłodniej, powietrze jest wilgotniejsze i rześkie.

Kamień naturalny pozwala też na uporanie się z problemem wilgoci. Nie ma problemu pleśni i grzybów, które niszczą strukturę budynku. Wilgoć może być przyczyną różnych chorób i dolegliwości. Astmatycy czują się gorzej. Budynek pokryty kamieniem naturalnym jest o wiele bardziej przyjazny do życia i zdrowszy. Mniejsza wilgotność powietrz wpływa na lepszy komfort życia. Elewacja tradycyjna nie ma takich właściwości ekologicznych i prozdrowotnych jak kamień naturalny.

Panele wykonane z kamienia naturalnego montuje się w bardzo prosty sposób. Układa się je podobnie jak klocki Lego. Należy tylko wykorzystać do prac montażowych biały klej. Inny może doprowadzić do pojawienia się wykwitów, co niekorzystnie wpłynie na estetykę kamienia naturalnego. Ciekawą ofertę z kamieniem dekoracyjnym można zlaleźć w sklepie https://kamiennewnetrza.pl/kamien-dekoracyjny

Kamień naturalny – wyjątkowa dekoracja wewnątrz zabudowy

Kamień naturalny prezentuje się świetnie we wnętrzu – w kuchni, aneksie kuchennym, w salonie, łazience i na korytarzu. Dekoruje pomieszczenie, nadaje mu blasku i elegancji. Powierzchnie wyłożone płytkami z kamienia naturalnego są funkcjonalne i wydają się bardziej wszechstronne. Kamieniem naturalnym można też wyłożyć inne formy zabudowy, jak altana czy weranda. W ten sposób miejsca w pobliżu domu pokryte kamieniem naturalnym zyskują na wyrazistości i estetyce.

Kamień naturalny w salonie

Salon jest szczególnym miejscem w domu. W nim najczęściej przebywają domownicy i zaproszeni goście. Pomieszczenie to nabiera klasy i uroku, gdy znajdą się w nim płytki np. z marmuru Carrara. Wykłada się nimi też aneksy kuchenne. Popularne są także płytki z gresu Cerrara. Zarówno marmur, jak i gres są eleganckie i funkcjonalne, jednak marmur nadaje pomieszczeniu większej estetyki niż gres.

Panele z kamienia naturalnego, które wykonuje się z łupku albo z forniru, stanowią doskonałą dekorację dla kluczowych elementów pomieszczenia, głównie kominków. Wyłożone okładziną z kamienia wyglądają zjawiskowo i robią wrażenie na gościach domu.

Kamień naturalny w kuchni i łazience

W kuchni i łazience można osiągnąć podobny efekt. Są to miejsca narażone na duże działanie wilgoci. Ceramiczne płytki podłogowe albo gresowe świetnie się sprawdzają w tych pomieszczeniach. Szafki kuchenne wyłożone panelami z kamienia naturalnego stanowią nie tylko cenne pomieszczenia do przechowywania przedmiotów, ale są też niezwykłą dekoracją przestrzeni kuchennej. Łatwo się usuwa z nich brud i kurz. Wystarczy zimna woda i wilgotna szmatka.

Łazienka podobnie jak kuchnia narażona jest na częsty kontakt z wilgocią. Zaleca się wykładanie podłogi w tym pomieszczeniu płytkami ze strukturą antypoślizgową. Może to być również gres. Takie płytki są bezpieczne i zapobiegają poślizgom, które mogą prowadzić do różnych nieszczęść. Niektórzy decydują się na wyłożenie łazienki łupkami. Najlepiej wykorzystać w tym celu płytki o rozmiarach 30 lub 40 cm na 60 lub kwadratowe 60 na 60 cm. Łupki podobnie jak gres techniczny posiadają strukturę antypoślizgową. Wyłożona nimi powierzchnia jest praktyczna i trwała. Jeśli szukacie Państwo kamienia naturalnego zapraszamy do sklepu https://kamiennewnetrza.pl/

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.