Dom pod klucz – dlaczego warto zdecydować się na tę opcję?

dom 3e

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że budowa domu to najważniejsze przedsięwzięcie i największa inwestycja w życiu każdego człowieka. Tym samym nie dziwi fakt, że inwestor zastanawia się nad każdą dostępną opcją i rozważnie podchodzi do wszystkich podejmowanych decyzji. Jeżeli i ty stoisz przed dylematem, związanym z budową domu – sprawdź wariant, jakim jest budowa domu pod klucz. W poniższym artykule podpowiadamy, czy warto zdecydować się na tę opcję.

1. Domy pod klucz – czyli jakie?
2. Dom pod klucz – dla kogo przeznaczone jest to rozwiązanie?
3. 3 powody, dla których warto skorzystać z opcji budowy domu pod klucz

Domy pod klucz – czyli jakie?

Domy pod klucz – budowane na przykład przez specjalistów z firmy Dom 3E – to gotowe do zamieszkania budynki. Wnętrze zbudowanego w ten sposób domu jest w pełni wykończone i przygotowane do wprowadzenia się. Wszelkie kwestie, związane z pracami wykończeniowymi, jak i z zamawianiem niezbędnych materiałów, leżą wówczas po stronie wykonawcy. Jest to zatem niezwykle wygodne dla inwestora rozwiązanie, a ponadto znacznie przyspiesza pracę i skraca okres przygotowania domu do użytkowania.

Dom pod klucz – dla kogo przeznaczone jest to rozwiązanie?

Z takiego rozwiązania skorzystać może oczywiście każdy inwestor. Najbardziej polecane jest jednak dla tych osób, które zwyczajnie nie mają czasu na doglądanie procesu wykończenia domu ani zamawianie poszczególnych materiałów i umawianie ekip wykończeniowych. Jest to także idealna opcja dla wszystkich, którym zależy na szybkim wprowadzeniu się do nowo wybudowanego domu. Domy pod klucz są budowane z zachowaniem ciągłości prac – wykonawca może bowiem płynnie współpracować ze swoimi podwykonawcami i pracownikami.

3 powody, dla których warto skorzystać z opcji budowy domu pod klucz

Jeżeli wciąż masz wątpliwości, to zerknij na poniższą listę trzech powodów, dla których warto zdecydować się na budowę domu pod klucz.

  1. Oszczędność czasu (i nerwów!) – budowa domu pod klucz zlecona profesjonalnej firmie pozwoli ci oszczędzić dużo czasu, ponieważ nie będziesz musiał osobiście „dogrywać” terminów z ekipą wykończeniową, szukać i zamawiać materiałów itp.
  2. Oszczędności finansowe – pokutuje mylne przekonanie, jakoby budowa domu pod klucz była dużo droższa. Nie jest to prawdą, a wprost przeciwnie; wykonawca bardzo często dysponuje sporymi rabatami na materiały budowlane, co jest niedostępne dla zwykłego inwestora.
  3. Płynność i ciągłość prac – doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego to nie wszystko; zanim inwestor wykończy pomieszczenia, mija z reguły dużo czasu (kwestia wspomnianego dopasowania terminów, zamawiania materiałów itp.), w przypadku budowy domu pod klucz zachowana jest ciągłość prac, nie ma opóźnień i konieczności oczekiwania na „wejście” kolejnej ekipy. Co za tym idzie – dom może być gotowy do użytkowania znacznie szybciej, niekiedy nawet o kilka miesięcy.
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.