Jak wybrać lampy do salonu?

Dobrze dobrane nowoczesne oświetlenie do salonu może w zupełności zastąpić światło dzienne. Jednocześnie designerskie lampy sprawiają, że przestrzeń nabiera oryginalnego charakteru. Na co postawić? Jakie lampy do salonu wybrać, by łączyły w sobie estetykę i potrzebną funkcjonalność?

lampa stołowa

Salon to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu – właśnie w nim relaksujemy się, spotykamy z przyjaciółmi, spędzamy czas z rodziną. Nierzadko jest również przestrzenią połączoną z jadalnią. Dlatego tak istotne jest, by wybrać właściwe lampy do salonu – tak, by efektywnie rozświetlały wszystkie zakamarki, ale i dodawały pomieszczeniu uroku i indywidualnego charakteru.

Lampy wiszące do salonu

lampy wiszące

Nowoczesne oświetlenie ma jedną podstawową rolę do spełnienia – musi wieczorami zastąpić światło dzienne. To o tyle trudne, że spora część z nas stawia na obecnie modną ciemną kolorystykę mieszkań. Dlatego niezbędne są skuteczne lampy wiszące. Najlepiej umieścić je na środku pomieszczenia, o ile to ma regularny kształt. Wybrane elementy dekoracyjne możesz natomiast rozjaśnić dodatkowymi punktami świetlnymi.

lampy sufitowe

W dużym salonie śmiało możesz zdecydować się na sporych rozmiarów lampy sufitowe. Nowoczesne oświetlenie w stylu loftowym, które wyróżnia obecność długich kabli czy odsłoniętych żarówek, będzie doskonale komponowało się z większością modnych aranżacji. Jeśli natomiast chcesz, by lampa wisząca była punktem centralnym salonu, możesz wybrać tę z większym, wyrazistym żyrandolem. Jeśli pomieszczenie jest naprawdę duże, zadbaj o większą ilość żarówek – światło powinno rozchodzić się w różnych kierunkach.

lampy sufitowe

Jeśli twoje mieszkanie nie jest wysokie, postaw na plafony sufitowe. Klosz bowiem powinien znajdować się na wysokości minimum 200 cm od podłogi. W ten sposób możliwe jest swobodne przemieszczanie się pod nim. Co zrobić, jeśli potrzebujesz optycznego powiększenia swojego głównego pokoju? Wybierz lampy do salonu z żarówkami skierowanymi ku górze. Dzięki odbiciu od białego sufitu uzyskasz pożądany efekt multiplikacji światła.

kinkiet

Nowoczesne oświetlenie ma nie tylko zapewniać dostęp do światła, ale także stanowić element dekoracyjny. Jego zadaniem jest również wprowadzanie przyjemnej atmosfery do twojego wnętrza. Gdy więc wybierasz i montujesz lampy do salonu, uwzględnij obecność ściemnacza przy włącznikach. Będziesz mógł dozować ilość światła zależnie od bieżących potrzeb.

Lampy podłogowe

lampa podłogowa

W salonie sprawdzą się również praktyczne lampy podłogowe. To skuteczny sposób na oświetlenie przestrzeni, w której wypoczywasz – łączą w sobie funkcjonalność i ciekawą estetykę. Lampy podłogowe mogą znaleźć swoje miejsce tuż obok kanapy czy fotela, gdzie przeglądasz kolorowe magazyny czy czytasz ulubione książki. Szeroka oferta producentów sprawia, że odpowiednie rozwiązanie znajdzie dla siebie naprawdę każdy, niezależnie od preferowanego stylu. Dostępne są lampy podłogowe z ozdobnymi abażurami, ale także proste formy w stylu loftowym. Pamiętaj jednak, by zawsze zwracać uwagę na ich stabilność.

lampa stojąca

Musisz wiedzieć, że lampy podłogowe mogą świecić na różne sposoby. Dostępne modele najczęściej dzielą się na te z kloszami skierowanymi ku górze lub ku podłodze. Zadaniem pierwszych jest skuteczne doświetlenie całego pomieszczenia. Często zupełnie zastępują główne światło. Zadaniem lamp z kloszem skierowanym ku dołowi jest przede wszystkim tworzenie nastroju odpowiedniego do przyjemnego odpoczynku.

nowoczesne oświetlenia

Nowoczesne oświetlenie do salonu sprawia, że możesz naprawdę bawić się aranżacją swojej przestrzeni. Na rynku dostępnych jest tak dużo modeli o różnych kształtach i wzorach, że nawet najbardziej wymagający klient znajdzie produkt odpowiadający jego potrzebom i gustom. Współczesne lampy podłogowe i sufitowe są połączeniem wysokiej jakości, niebywałej funkcjonalności i oryginalnego designu.

W dużym salonie śmiało możesz zdecydować się na sporych rozmiarów lampy sufitowe. Nowoczesne oświetlenie w stylu loftowym, które wyróżnia obecność długich kabli czy odsłoniętych żarówek, będzie doskonale komponowało się z większością modnych aranżacji. Jeśli natomiast chcesz, by lampa wisząca była punktem centralnym salonu, możesz wybrać tę z większym, wyrazistym żyrandolem. Jeśli pomieszczenie jest naprawdę duże, zadbaj o większą ilość żarówek – światło powinno rozchodzić się w różnych kierunkach.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.